6°C

32
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 11.71
PM25: 19.47 (46,3%)
PM10: 20.84 (129,81%)
Temperatura: 5.52°C
Ciśnienie: 1011.88 hPa
Wilgotność: 91.38%

Dane z 05.03.2024 12:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach - kolejni kierowcy na podwójnym gazie

27.12.2023

Świąteczny weekend jak co roku, był czasem wytężonej pracy dla policjantów Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim oraz podległych komisariatów. Mundurowi jak zawsze czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, dokonali licznych kontroli. W trakcie wykonywania obowiązków służbowych, ujawnili 3 nietrzeźwych kierowców.

Świąteczny weekend jak zawsze dla policjantów był czasem wytężonej pracy. Mundurowi czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, przeprowadzili liczne kontrole drogowe. I tym razem nie brakowało kierowców, którzy wpadli na "podwójnym gazie”.

W niedzielę podczas patrolu w Sulejówku, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Sprawdzenie alkomatem 24-letniego kierowcy, wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Na dodatek mieszkaniec Sulejówka posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia, także w Sulejówku doszło do kolizji forda z oplem. W trakcie czynności, sprawdzenie stanu trzeźwości 41-letniego kierującego fordem, wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Niechlubny rekord należał do 36-letniego kierowcy volkswagena. W miniony wtorek, podczas wykonywania czynności na miejscu kolizji drogowej w Stanisławowie, policjanci ujawnili że jeden z uczestników jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem 36-letniego obywatela Ukrainy, wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W związku z powyższym Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu- samochodu, motocykla czy nawet roweru! Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,,podwójnym gazie" jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia kierującego oraz innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed , a nie po fakcie…

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK