17°C

17
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.61
PM25: 10.30 (41,2%)
PM10: 13.09 (26,17%)
Temperatura: 17.47°C
Ciśnienie: 1011.17 hPa
Wilgotność: 84.44%

Dane z 05.08.2021 11:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Podejrzany o uszkodzenie fontanny w Cegłowie zatrzymany

20.07.2021
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Policjanci z komisariatu w Mrozach ustalili i zatrzymali 19-letniego mężczyznę , odpowiedzialnego za uszkodzenie pod koniec czerwca b.r. miejskiej fontanny na pl. Anny Jagiellonki w Cegłowie. Straty jakie oszacowano w związku z tym zdarzeniem sięgają 4 tys. zł. Materiały sprawy przekazano do prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim w celu dalszych czynności.

Pod koniec czerwca b.r. policjanci z komisariatu w Mrozach zostali powiadomieni o uszkodzeniu miejskiej fontanny w Cegłowie na pl. Anny Jagiellonki. Z kamer monitoringu wynikało, że trzech mężczyzn przyjechało w rejon fontanny samochodem marki opel. W pewnym momencie jeden z nich wszedł do środka fontanny i wdrapał się na jej środkowy element. Wtedy też doszło do złamania. Po tym zdarzeniu mężczyźni odjechali. Starty jakie oszacowano w związku z uszkodzeniem sięgają 4 tys. zł.

Dzięki skrupulatnej i wnikliwej analizie materiału wideo i posiadanym informacjom wytypowano 19-latka z gminy Cegłów jako osobę odpowiedzialną za ten czyn. Kiedy policjanci pojechali do jego domu, na posesji zauważyli opla, tego samego co na nagraniu z kamery.

19-latek stwierdził, że działał pod wpływem alkoholu i nie zna powodów swojego zachowania. Trafił on do komisariatu gdzie został przesłuchany. Materiały tego postępowania przekazano do prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim w celu dalszych czynności procesowych.

st. asp. Marcin Zagórski/g.p


Inne aktualności

OK