16°C

32
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 12.92
PM25: 19.07 (127,12%)
PM10: 23.33 (51,84%)
Temperatura: 15.77°C
Ciśnienie: 1015.77 hPa
Wilgotność: 83.69%

Dane z 30.09.2023 09:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Po tym jak ukradł buty błyskawicznie odwiedzili go mińscy kryminalni

12.10.2022
(fot.: KPP w Mińsku Mazowieckim)

W zeszłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży butów na basenie. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy po obejrzeniu monitoringu, wytypowali sprawcę tego zdarzenia. Efektem ich pracy było zatrzymanie podejrzanego o tę kradzież już po dwóch dniach.

Na początku minionego tygodnia do mińskej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży butów sportowych o wartości 650 zł. Do zdarzenia doszło na basenie w Mińsku Mazowieckim. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy po obejrzeniu monitoringu rozpoznali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny, i już po dwóch dniach od kradzieży zjawili się u niego pod domem.

W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ujawnili w miejscu zamieszkania 19-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego skradzione buty. Podczas czynności w domu mężczyzny policjanci znaleźli też biały proszek, który okazał się  amfetaminą.

W związku z tym mińszczanin został zatrzymany. Podczas czynności stawiał opór, dopuścił się też znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów.

Skradzione buty szczęśliwie wrócą do właścicielki a mężczyzna podejrzany o kradzież będzie odpowiadał przed sądem. 19-latkowi może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim. 

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK