3°C

18
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.00
PM25: 10.90 (43,59%)
PM10: 13.66 (27,32%)
Temperatura: 3.23°C
Ciśnienie: 1016.02 hPa
Wilgotność: 99.25%

Dane z 23.04.2021 01:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Pijany kierowca ciężarówki zasnął w radiowozie ITD

10.03.2021

Kierowca polskiej ciężarówki był tak pijany, że zasnął po badaniu alkomatem w inspekcyjnym radiowozie. Miał blisko 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwego kierującego zatrzymał patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kompletnie pijanego szofera przekazano do dalszych czynności policjantom.

Ciągnik siodłowy z rozbitym przednim reflektorem i lusterkiem bocznym oraz uszkodzoną tylną lampą i belką naczepy zwrócił uwagę funkcjonariuszy ITD z Warszawy, którzy w poniedziałek wieczorem (8 marca) patrolowali autostradę A2 koło Mińska Mazowieckiego. Ciężarówka nie trzymała prostego toru jazdy – jechała od krawędzi do osi jezdni.

Inspektorzy zatrzymali zestaw do kontroli. Po otwarciu drzwi od szoferki poczuli wyraźną woń alkoholu. Zachowanie kierującego również wskazywało, że jest pijany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 2,6 promila alkoholu w wydychanym przez kierującego powietrzu. Nie do końca wiedział, gdzie się znajduje i w jakiej jest sytuacji. Chwilę po badaniu trzeźwości zasnął siedząc w radiowozie ITD.

Nietrzeźwego kierowcę (obywatela Białorusi) inspektorzy przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut karny jazdy w stanie nietrzeźwości. 41-latek przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny, zakazowi prowadzenia pojazdów na okres 5 lat. Policjanci zastosowali także zabezpieczenie majątkowe w kwocie 2 tys. zł.

mat. prasowe Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK