Zarejestruj
5°C

Pierwszy dzień strefy płatnego parkowania

Decyzją Rady Miasta z października ubiegłego roku dziś rozpoczęła funkcjonowanie w Mińsku Mazowieckim strefa płatnego parkowania. Postanowiliśmy sprawdzić czy efekty jej wprowadzenia będą widoczne na miejskich parkingach...

Strefa płatnego parkowania została wprowadzona na obszarze miasta ograniczonym w przybliżeniu ulicami Warszawską, Kazikowskiego, Kościuszki oraz torami kolejowymi i Placem Dworcowym. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta, strefa obowiązuje w dni robocze od 8:30 do 16:30 i parkowanie na jej terenie wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty w wysokości około 2 zł za godzinę. Zwolnieni z opłat są między innymi mińszczanie zamiekszujący poszczególne części strefy a pozostali mieszkańcy miasta mogą wykupić roczny abonament w cenie 120 złotych. Szczegółowe informacje na temat strefy płatnego parkowania i opłat opisaliśmy w tym artykule.

Dziś, czyli w pierwszy dzień obowiązywania strefy postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja na najbardziej obciążonych parkingach, które znalazły się na jej terenie. Mowa tu oczywiście o parkingach w okolicach stacji PKP, które zwykle zapełniają się wczesnym rankiem.

Jak widać na załączonych zdjęciach (wykonane zostały około godziny 10:00) wolnych miejsc było pod dostatkiem praktycznie wszędzie - na Placu Dworcowym, na zatokach przy ul. Kościuszki oraz na parkingu przy skwerze obok stanowisk PKS. Znalezienie wolnego miejsca natomiast na ulicach przylegających do strefy płatnego parkowania czyli na przykład na ul. Piłsudskiego, Pięknej czy 1 maja było praktycznie niemożliwe.

Na chwilę obecną raczej trudno ocenić czy taka sytuacja będzie się utrzymywała w przyszłości. Obecnie mamy czas świątecznych urlopów a ponadto 2 stycznia w wielu firmach był dniem odbioru za 6 stycznia (który w tym roku wypadł w sobotę) więc zapewne znaczna część pasażerów kolei została w domach. Innym powodem pustek na kolejowych parkingach może być fakt, że mieszkańcy miasta nie zdążyli jeszcze wyrobić kart abonamentowych i tymczasowo zrezygnowali z jazdy samochodem aby nie ponosić zwiększonych kosztów parkowania.

Strefa płatnego parkowania będzie w przyszłości rozszerzana. Na chwilę obecną nie znane są konkretne terminy i miejsca gdzie będzie jeszcze obowiązywała.

ul. Kazikowskiego - parking przy stacji PKP

Ul. Kościuszki

Plac Dworcowy

Ul. Piłsudskiego

ul. Piękna

Plac Dworcowy

ul. Kazikowskiego

Aktualności

Komentarze

+1
+6 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników

"Jak widać na załączonych zdjęciach (wykonane zostały około godziny 10:00) wolnych miejsc było pod dostatkiem praktycznie wszędzie - na Placu Dworcowym, na zatokach przy ul. Kościuszki oraz na parkingu przy skwerze obok stanowisk PKS. Znalezienie wolnego miejsca natomiast na ulicach przylegających do strefy płatnego parkowania czyli na przykład na ul. Piłsudskiego, Pięknej czy 1-go Maja było praktycznie niemożliwe."
No proszę, cóż za zaskoczenie. Kto by się spodziewał, że tak to będzie wyglądało?

+7
+12 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: LaCosaNostra (postów: 77)
  • Wtorek, 2 stycznia 2018 13:17:05

Niespodzianka ile przybyło wolnych miejsc parkingowych Brawo Burmistrz i Rada Miasta... hurra

+8
+12 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: tatko (postów: 488)
  • Wtorek, 2 stycznia 2018 13:34:41

jest pięknie i wspaniale a jak ruszy komunikacja miejska będzie jeszcze lepiej ;)

+2
+6 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: lastrad (postów: 29)
  • Wtorek, 2 stycznia 2018 17:18:19

Co prawda mnie to średnio dotyczy, bo w dzień pracuję, ale z tych parkingów korzystali mieszkańcy gminy i powiatu, którym zwyczajnie abonament się nie należy.
Nie dziwne więc, że pusto. Komunikacja miejska, która miała to wynagrodzić i jej j brak połączenia z basenem to kpina jakaś.

+5
+9 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1910)
  • Wtorek, 2 stycznia 2018 17:26:18

Komunikacji póki co brak, dlaczego burmistrz i urzednicy mają darmowy parking przy um?

0
+2 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kaitel (postów: 2)
  • Wtorek, 2 stycznia 2018 17:46:25

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. "Zwolnieni z opłat są między innymi mińszczanie zamieszkujący poszczególne części strefy a pozostali mieszkańcy miasta mogą wykupić roczny abonament w cenie 120 złotych" Mogą wykupić tylko ci mieszkańcy na których zarejestrowany jest dany pojazd. Nie mogą jeśli mają np. leasing.

+1
+3 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kuku_harajuku (postów: 44)
  • Wtorek, 2 stycznia 2018 18:24:13

No i pierwszy dzień komunikacji miejskiej;-) Ale o tym cichooo sza.....

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kuku_harajuku (postów: 44)
  • Wtorek, 2 stycznia 2018 18:26:50

A przepraszam, czekamy do 8. No dobrze. Tyle czekaliśmy to jeszcze te kilka dni wytrwamy.

0
+6 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: stryj_zenon (postów: 19)
  • Środa, 3 stycznia 2018 11:36:37

mam nadzieję, że tendencja się utrzyma i parkometry "padną". taki mały psikus powinni kierowcy zrobić burMistrzowi&spółce. szkoda tylko że zainwestowali w to z naszej kasy a chcą wzbogacić swoją... kolejna danina na rzecz władzy mam nadzieję, że nie okaże się powodzeniem

-4
+3 -7
Tylko dla zalogowanych użytkowników

To by dopiero było... Prawie 5,5 MILIONA zł. na komunikację miejską, prawie 0,5 MILIONA zł. na wyposażenie strefy płatnego parkowania, prawie 40 tys. zł. na projekt tego bajzlu. Zatrudnienie dodatkowych ludzi którzy będą tego pilnowali, masa papierologii i biurokracji, zawracanie ludziom głowy wyrabianiem kart itp. Będzie niezła afera jak to nie wypali.

+1
+8 -7
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: ze_wsi (postów: 1)
  • Środa, 3 stycznia 2018 18:21:58

Obecna sytuacja jest kuriozalna. Duża ilość mieszkańców gminy dojeżdża do pracy koleją i pozostawia na czas pracy samochód w okolicy dworca kolejowego. Wprowadzenie srefy płatnego parkowania uderza w rodziny, które do pracy dojeżdzają koleją i może negatywnie wpłynąć na sytuację materialną. Mieszkańcy gminy są tu stroną poszkodowaną. Mieszkanie poza sterefą miasta nie pozwala na zakup karty abonamentowej . Istnieje nieuzasadniona dysproporcja opłat parkingowych między mieszkańcami miasta, a resztą osób.

Przykład: Osoba z np. Karoliny zarabiająca ok. 3000 zł parkująca pod dworcem i pracujące w urzędzie miasta w Warszawie będzie musiał przenaczyć na parking ok. 10-20% zarobków.

Proponuję bojkot SPP i nie korzystaie z nich. Niech zbankrutuje.
Proponuję zbiorowy pozew przeciw Miastu . Jeśli będzie trzeba PROTEST.
Jeśli Miasto nas tak traktuje odpłaćmy mu. Kupujmy w sklepach gminnych lub w innych miastach. Zakładajmy działalność gospodarczą poza Miastem. Unikajmy wszystkich form, które przynoszą dochód Miastu. Nie głosujmy na ludzi którzy chcą nam odebrać ciężko zarabiane pieniądze. PISZMY OFICJALNIE DO URZĘDU MIASTA i GMINY w tej sprawie. Zmuśmy naszych posłów do działania. Zmuszją nas by oddać im 500+ , zamiast wybudować PARKING z prawdziwego zdarzenia.

Dworzec to nie centrum Miasta i wszyscy mieszkańcy okolicy Mińska Maz. powinni mieć do niego równy dostęp łącznie z parkowaniem pojazdów. Mińsk to nie jest miejce gdzie można dostać dobrą pracę i tylko dlatego tyle osób dojeżdza do pracy koleją.

GMINA Mińsk Mazowiecki SPP mówi NIE

+8
+9 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Felis (postów: 43)
  • Środa, 3 stycznia 2018 19:07:32

Przecież od początku było wiadomo, że tak to będzie wyglądać, bo większość dojeżdżających pod PKP autami nie mieszka w mieście. Trzeba było cisnąć swojego wójta i burmistrza na etapie planowania, żeby się dogadali w sprawie wspólnej komunikacji, teraz to trochę po ptakach. Chociaż być może patrząc na to co się dzieje niektórzy decydenci w urzędach nabiorą nieco rozumu i jednak się dogadają, bo bez gminy MMz, a może nawet gmin sąsiednich ten projekt nikomu pożytku nie przyniesie w dłuższej perspektywie.

+5
+9 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: cobra.rdc (postów: 1040)
  • Środa, 3 stycznia 2018 20:08:55

@ze_wsi do tej pory stroną poszkodowaną byli mieszkańcy miasta, którzy nie mogli korzystać z infrastruktury wybudowanej i utrzymywanej z ich podatków. Proszę też postawić się na miejscu rodzin (o które tak się Pani/Pan upomina) mieszkających w budynkach w okolicy mińskich dworców – nie dość, że nie mieli gdzie zaparkować swoich pojazdów bo miejsca były zastawione cały dzień, to młode mamy nawet nie miały gdzie wyjść na spacer z dzieckiem, bo zastawiony każdy skrawek przestrzeni sprawia, że „spacer” sprowadzał się do manewrowania dziecięcym wózkiem pomiędzy stojącymi „wszędzie” samochodami.
To właśnie m.in. dlatego popieram działania zmierzające do ograniczenia ilości samochodów w mieście. Oczywiście rozumiem też racje osób korzystających z dojazdów do Warszawy a nie będących mieszkańcami Miasta – w mojej ocenie rozwiązaniem problemu, który Pan/Pani opisuje jest objęcie terenu Gminy Mińsk Mazowiecki systemem transportu publicznego umożliwiającego dojazd do centrum Miasta oraz dworców, ale tu trzeba rozmawiać z Wójtem a nie atakować Władze Miasta, które przede wszystkim mają obowiązek dbać o interes swoich mieszkańców.

Parking dla dojeżdżających w systemie P+R – świetnie, popieram w całej rozciągłości, ale Miasto nie jest w stanie udźwignąć kosztów jego budowy. Jak będzie Pan/Pani pisać w sprawie sfinansowania wybudowania takiego obiektu do Wójtów okolicznych Gmin, czy Starosty to proszę dać znać – chętnie podpiszę takie pismo jako mieszkaniec Miasta.

PS.
Skoro pracuje Pan/Pani w jednym w warszawskich urzędów to doskonale wiesz, że SPP jest tam powszechnym i od dawna funkcjonującym rozwiązaniem na zasadach mocno zbliżonych do tych, jakie z początkiem roku wprowadzono w Mińsku Mazowieckim… Dlatego tym bardziej nie rozumiem nakłaniania do protestu przeciwko rozwiązaniu stosowanemu z większym bądź mniejszym powodzeniem w bardzo wielu miastach?

+2
+5 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: ula.n (postów: 11)
  • Środa, 3 stycznia 2018 20:18:21

Szkoda, że w urzędzie miasta nie byli przygotowani na zdezorientowanych ludzi przybyłych wyrobić karty...na parkingach pusto a w urzędzie tłumy obsługiwane tylko przez dwie osoby

+4
+9 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Środa, 3 stycznia 2018 20:19:21

Cóż za egoistyczny wpis @ze_wsi. Myślenie tylko o sobie i swojej wygodzie kosztem innych. Dlaczego akurat to od miasta Mińsk Mazowiecki i jego mieszkańców wymaga się zapewnienia sobie bezpłatnych miejsc do parkowania? Bezczelność! Skoro ktoś jest klientem Kolei to może od Kolei niech wymaga parkingu. Jak nie pasuje zapłacić w Mińsku Maz. to można skorzystać z parkingów przy innych stacjach. Wrzosów, Dębe Wlk., Cisie. Jest wybór.


Jeszcze ten przykład kuriozalny przykład z "urzędnikiem z Warszawy". Czy ten "urzędnik z Warszawy" zadbał o darmowe parkowanie w Warszawie dla mieszkańców gminy miejskiej czy wiejskiej Mińsk Maz.? Dojeżdżam własnym samochodem do stolicy i jakoś na takie przywileje nie mam co liczyć. Jak przykro. Proponuję bojkot Warszawy :')


"Proponuję bojkot SPP i nie korzystaie z nich. Niech zbankrutuje."
Nie korzystajcie. Super. Będzie luźniej.


"Proponuję zbiorowy pozew przeciw Miastu. Jeśli będzie trzeba PROTEST."
Chyba ktoś jeszcze nie wytrzeźwiał po sylwestrze.


"GMINA Mińsk Mazowiecki SPP mówi NIE"
Mieszkańcy GMINY Wiejskiej to akurat obecnie sobie mogą .... co najwyżej postukać w klawiaturę.


"Nie głosujmy na ludzi którzy chcą nam odebrać ciężko zarabiane pieniądze".
Że co? A to nie czasem mieszkańcy miasta wybierają Radnych i Burmistrza? Z tego co czytam mieszkańcy strefy, poza nielicznymi wyjątkami, popierają SPP. Ci z poza aktualnie oczekują jej powiększenia.

+1
+4 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: M.G. (postów: 21)
  • Środa, 3 stycznia 2018 21:02:48

Patrząc na zastawione parkingi i chodniki wokół strefy (ul. J.P. 2, Okrzei, Piękna, Piłsudskiego) należałoby poszerzyć strefę o te ulice, wtedy postawienie parkomatów miałoby sens. A tak ludzie bedą uciskać swoje samochody gdzie się da byleby nie zapłacić. Strefą w obecnym kształcie władze miasta rozepchnęły parkujacych z centrum na te przyległe ulice i zamiast polepszyć sytuację znacznie ją pogarszają dla mieszkanców tych ulic.

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: t-71 (postów: 207)
  • Środa, 3 stycznia 2018 21:34:05

A może pojawia się okazja dla naszych lokalnych przewoźników.BAGS,MOBILIS,RAPID,do przetransportowania ludzi na dworzec?

0
+2 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: cobra.rdc (postów: 1040)
  • Środa, 3 stycznia 2018 21:52:56

@t-71 jeżeli komercyjnie będzie się im to opłacać to na pewno szybko znajdą niszę...
Jeżeli nie będzie się opłacało to w ramach "służby publicznej" takie kursy można finansować, ale to już rola Powiatu.

W idealnym modelu to transport lokalny (autobusowy) dowozi do środka transportu "masowego" jakim jest kolej; gdyby jeszcze ten system był zintegrowany w ramach wspólnego biletu, to mamy idealne rozwiązanie, które w aglomeracji warszawskiej już działa...

+2
+4 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1910)
  • Środa, 3 stycznia 2018 21:59:18

Wspolny bilet to kilka mln rocznie a więc póki co mżonki podobnie jak zapowiadana przez bjm skm. Strefy są potrzebne tylko najpierw należało uruchomić komunikację np przez 2 miesiące. Ponadto kuleje kwestia wydawania kart dzisiaj około 18 pełno ludzi. O tym też można było pomyśleć wcześniej tak aby ludzie spokojnie mogli to załatwić.

-2
+2 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@M.G. wiesz, że to nic nie da? Po prostu ludzie znowu będą parkowali kilka metrów dalej.
@t-71 oni już transportują ludzi na dworzec. I najprawdopodobniej to właśnie oni będą największymi wygranymi tej obecnej walki miasta ze zmotoryzowanymi.
Jako, że spełniła się jedna moja przepowiednia (ta o zapchanych ulicach przylegających do strefy), a druga pewnie niedługo się spełni (ta o pustych autobusach jeżdżących po mieście) to pozwolę sobie na kolejną. Już niedługo nasze miasto zainwestuje w znaki. W mnóstwo znaków drogowych ograniczających parkowanie na ulicach przylegających do strefy. A w dalszej przyszłości pewnie zwiększy się też zatrudnienie w Straży Miejskiej, bo ktoś tego wszystkiego będzie musiał pilnować. I tak oto SPP (nie)będzie zarabiała na parodię protezy komunikacji miejskiej, a tylko i wyłącznie na biurokrację, biurokrację i jeszcze raz urzędników.
Było takie miejsce, które by pomieściło pewnie ze 150 samochodów: https://www.otodom.pl/oferta/dzialka-dla-dewelopera-w-centrum-minska-maz-umw-ID3lg9m.html#gallery[1 ] Orientuje się ktoś, czy to aktualne? Może chociaż PKP by chciało pomóc swoim pasażerom i zrobić drugi parking. Podobno ten pierwszy jest oblegany i trzeba dużo wcześniej ustawiać się w kolejce żeby wykupić miejscówkę na kolejny miesiąc.

0
+4 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kowalska (postów: 91)
  • Środa, 3 stycznia 2018 22:54:38

a mnie się podoba, za 10 zł (!) miesięcznie w końcu mam miejsce do parkowania, na co mam narzekać!?

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: t-71 (postów: 207)
  • Środa, 3 stycznia 2018 23:01:42

WonszKtóryZjatPajonka a może to właśnie mieszkańcy SPP jak na razie oblegają ulice przyległe do puki nie załatwią sobie kart ,skoro w UM taki (sajgon)

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@t-71 sugerujesz, ze te wszystkie samochody, ktore do tej pory codziennie parkowaly przy stacji zdematerializowaly sie?

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: t-71 (postów: 207)
  • Środa, 3 stycznia 2018 23:18:21

Oczywiście że nie.A i nie miałem na myśli parkingu przy stacji ale przy blokach.

-2
0 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników

A ja mialem na mysli parking przy stacji. I mam przeczucie, graniczace z pewnoscia, ze to wlasnie samochody z tamtego parkingu teleportowaly sie na ulice przylegajace do SPP.

+3
+4 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Środa, 3 stycznia 2018 23:43:18

@kowalska: "a mnie się podoba, za 10 zł (!) miesięcznie w końcu mam miejsce do parkowania, na co mam narzekać!?"


Fakt. Jakubowski bardzo źle to skalkulował. Powinno być 120 na miesiąc. Dla porównania ja za swoje miejsce musiałem na początek wysupłać jakieś 20 tysi pln i co miesiąc becelować 50 zeta czynszu + rocznie 170 zeta podatku. A podatek jest 10x większy niż płacą właściciele garaży w domkach.

Czy takie abonamenty dla mieszkańców miasta z poza SPP funkcjonują jeszcze w jakimś innym mieście? Czy to nasz miejscowy "wynalazek"?

0
+2 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: M.G. (postów: 21)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 08:17:19

@WonszKtóryZjatPajonka masz rację, istnieje taka możliwość, że przeparkują samochody o ulicę dalej, ale może część z nich z lenistwa i dalszej odległości będzie parkować i płacić. ... choć to mało prawdopodobne .

+5
+7 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników

A gdzie zdjęcia za******ch miejsc parkingowych po za strefą?

-1
+3 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kowalska (postów: 91)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 09:08:29

AG - piszesz o miejscu parkingowym, które kupiłeś na własność, jak rozumiem? czyli jest wyłącznie Twoje.... czyli porównanie od czapy, ja za możliwość (wyłącznie możliwość) zaparkowania płacę niewygórowaną cenę , jak uważam, a jak trzeba, zapłacę więcej, trudno. Do ludzi jakoś nie dociera, że czasem trzeba zapłacić za coś, co nie jest standardem i nie należy się z urzędu. Ani prawo jazdy, ani prawo do parkowania dowolnej liczby posiadanych samochodów, nie jest prawem człowieka ... Jak bilet na koncert pod pałacem kosztował 10 zł, to 70% "uczestników" koncertu stało tuż za barierkami, żeby broń Boże grosza nie wysupłać za czyjąś w końcu robotę, ale "zażyć" imprezy za darmochę, Polak zawsze cwańszy....Dziś też bez problemu znalazłam miejsce, więc nadal jestem zadowolona z tego rozwiązania. Dodam, że wiele miast stara się znacząco ograniczyć ruch samochodowy w swoich centrach, więc Mińsk nie jest tu wyjątkiem...I mam nadzieję, że jakieś służby będą konsekwentnie sprawdzać abonamenty w zaparkowanych pojazdach, a nie od czasu do czasu jedynie...

+1
+3 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 09:44:10

Na początek powinni dawać ostrzeżenia, bo naprawdę nie każdy musiał się zorientować, że jest ta płatna strefa, nie było to mocno rozreklamowane, jedynie w necie, no ale nie każdy siedzi na tym portalu czy profilu burmistrza.

@AG - ten abonament może podniosą, ale nie przed wyborami. Teraz trzeba wyborcom z Mińska pokazać, że się o nich dba, żeby zdobyć głosy.

A żale ludzi ze wsi okolicznych miejskich urzędników mało obchodzą, bo ich posady nie zależą od ich poparcia. Mogą sobie słać pisma do wójtów ze swoich gmin. albo do powiatu, żeby się ogarnęli i zrobili parking dla tych, co regularnie dojeżdżają pociągami. Nasza rada powiatu i starości będą się mogli wreszcie wykazać czymś więcej niż wożeniem po dożynkach czy przecinaniem wstęgi.

@cobra.rdc - chyba Ty pisałeś, że można pociągnąć te autobusy do gminy. To byłby jeszcze gorszy pomysł. Autobus robiący kółko od dworca do Targówki? Wiesz, ile by trwał przejazd? Raczej słaba alternatywa.

+1
+6 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Mam rozwiązanie dla wszystkich płaczków, którym przeszkadzają samochody w mieście - wyprowadzcie się poza "centrum" albo najlepiej do lasu, tam samochodów mało i uświęconymi wózkami dziecięcymi bedziecie mogli sobie jeździć gdzie dusza zapragnie, nawet środkiem drogi - miejscu wg was najodpowiedniejszym...

Jestem mieszkańcem miasta od urodzenia i szczerze to nie interesują mnie wasze żale, niby jakim prawem wasze dobro ma stać wyżej niż dobro reszty mieszkańców miasta?

Do gościa co płacze że abonament za niski bo on musiał za miejsce pod blokiem zaplacic 20tys.... Jak chcesz to dam ci namiar na dobrego psychologa...

Nie pozdrawiam.

+4
+7 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Jak to ktoś ładnie podsumował- Mińsk nie chce mieszkańców swojej gminy. Nie chce ich samochodów, ich samych oraz ich pieniędzy, które zostawiają w mieście. Jak pokazuje przykład użytkownika @NIEdlaTepychUrzednikow, z tematu o komunikacji miejskiej, miasto nie chce też ludzi prowadzących w Mińsku biznes. Miasto pokazało środkowy palec masie ludzi. Lecę po popcorn, bo zapowiada się kilka(naście?) ciekawych miesięcy w naszym mieście. Teraz najbardziej ciekawią mnie statystyki dotyczące SPP i parodii protezy komunikacji miejskiej oraz ich wpływu na lokalny biznes. Później będę ciekawy wyników wyborów...

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 09:58:46

Wonsz, masz rację z komunikacją, w tej formie to parodia, jak pisałam w innym wątku - żart i kpina z mieszkańców. Dziecko by lepsze trasy wytyczyło. Ale centrum jest zapchane i coś trzeba było z tym zrobić. Niestety zapomniano o dojeżdżających, to jest skandal, że nie mają gdzie parkować.

Amatorszczyzną jest też uchwała, która nie pozwala wykupić abonamentu na auto w leasingu. Coś mi się zdaje, że chodzi o to, żeby pewien prowadzący biznes prasowy pan na pewno nie mógł parkować w centrum... a że inni ucierpią, to co to kogo obchodzi.

0
+7 -7
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Sylwionka (postów: 19)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 11:06:54

Bardzo dobra decyzja wprowadzenia płatnych stref parkowania w mieście. Często mieszkańcy, którzy mieszkają w blokach i domach nie mieli gdzie zaparkować, przed własnym mieszkaniem, trzeba było szukać wolnego miejsca dla samochodu, kilkaset metrów dalej. Teraz czekam, aż w innych częściach miasta, np. Piękna i Kopernika zostaną zaopatrzone w parkomaty.

+2
+6 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Centrum jest zapchane, bo każda wolna przestrzeń jest zajmowana nowymi blokami, w których przypada 0,5 miejsca parkingowego na mieszkanie. I od tego trzeba było, już kilka lat temu, zacząć rozwiązywanie problemu. To co jest robione teraz, to tylko pudrowanie trupa.
To jak potraktowano dojeżdżających to zwykłe skur*ysyństwo. Nie dość, że w mieście nie ma pracy, nie dość że "komunikacja miejska" nie komunikuje miasta to jeszcze plac dworcowy i najbliższa okolica dworców PKP i PKS nie służą do tego żeby spokojnie można było z nich korzystać. A korzystają głównie ci, którzy muszą jeździć do pracy.
@Sylwionka dlaczego miałabyś mieć możliwość parkowania przed własnym blokiem, gdy nie masz wykupionego miejsca parkingowego? No i jesteś kolejną osobą, która chce tylko przypudrować trupa i udawać, że problem został rozwiązany. Powiększenie strefy o kolejną ulicę spowoduje parkowanie samochodów o kolejną ulicę dalej.

+1
+4 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: luna (postów: 224)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 11:28:57

A parking po przeciwnej stronie torów nadal pusty.

+6
+8 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: wojtas (postów: 24)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 11:32:06

Widzę tu wielu zadowolonych z tego że trzeba za wszystko płacić , miejsce do zaparkowania , podwyżka 100 % za odbiór śmieci niedługo każą sobie płacić za oddychanie bo każdy zadowolony że żyje i mieszka w tym cudownym mieście i kraju .

0
+4 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: L (postów: 550)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 11:37:58

Bo jest płatny, czekaj tylko, aż wszyscy wyczają ten pod Biedronką. To bardzo niedaleko skoro i tak dojeżdżasz z gminy. Możesz wtedy idąc te 300 metrów płakać, jaki jesteś biedny, bo Cię w MMz nie chcą.
Niemniej jednak uważam, że dojeżdżający skarżyć się mogą, ale nie do miasta a do KM. Co miasto obchodzi, że ktoś z (na przykład) Dobrego nie ma gdzie zaparkować? Smutne, ale prawdziwe. Niech koleje zadbają o swoich klientów i zapewnią parking.
I słuszna uwaga dla płaczków - Wrzosów, Dębe Wielkie - tam też można wskoczyć do pociągu.

Piszę to z perspektywy osoby dojeżdżającej, ale posiadającej zameldowanie wewnątrz strefy, więc egoistycznie. Trudno.

+3
+5 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Sylwionka (postów: 19)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 11:38:21

Jest kilka przyczyn dla, których chciałabym parkować przed własnym blokiem,wymienię najważniejszą, w blokach mieszkają starsi i schorowani ludzie, którym jest bardzo ciężko chodzić, pozbawiając ich miejsca pod własnym blokiem, po prostu utrudnia się im życie.

+3
+6 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarnasmola (postów: 67)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 11:40:06

@ WonszKtóryZjatPajonka dokładnie. Miejsce parkingowe na ulicy pod blokiem nie jest miejscem na wyłączność dla jego mieszkańców. Jest miejscem dla mieszkańców i niemieszkańców miasta/wsi etc.
@Sylwionka trzeba było kupić miejsce parkingowe pod blokiem albo na osiedlu zamkniętym. Domagaj się miejsca od dewelopera/spółdzielni mieszkaniowej a nie od miasta. A tak stajesz za darmo na miejscu miejskim.
Strefa wprowadzona w obecnym kształcie ma spowodować, żeby kolejni mieszkańcy ulic przylegających do strefy o nią prosili bo nie mają gdzie parkować pod swoim blokiem/domem. A propos mieszkańców domków to chyba mają na własność swoje podwórka, na których parkują?

+1
+4 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rg76 (postów: 8)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 11:56:40

A dlaczego mieszkańcy gminy, którzy są właścicielami nieruchomości w Mińsku i płacą do kasy miasta niemały podatek od swoich nieruchomości zostali pozbawieni możliwości wykupu abonamentu rocznego w wysokości 120zł. W ten sposób zostali potraktowania na równi z tymi, których nic nie łączy z miastem. Dlaczego nie mam prawa za abonament 120 zł. rocznie parkować pod własną nieruchomośći a.Z racji płacenia w/w podatków powinniśmy mieć taką możliwość.

-1
+2 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@luna który parking po przeciwnej stronie torów jest pusty? Chodzi Ci P&R? Słyszałem od znajomego, że trzeba ciężko tam dostać wolne miejsce.

+2
+4 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 12:03:45

Zgadza się! To spółdzielnia ma zapewnić miejsca mieszkańcom, a we wspólnotach, w nowszych blokach, jak masz auto, to wykup miejsce w garażu podziemnym. Powinno być park and ride dla ludzi, którzy mają bilety np. miesięczne PKP, ale niekoniecznie w Mińsku. Może być na Anielinie. Trochę nie ta kolejność, ale teraz czas na ruch władz powiatowych. Tam niech się kierują narzekający. Jak pisałam, niech się rada powiatu wykaże czymś więcej niż wożeniem po dożynkach i przecinaniem wstęgi. Bo tak to wyborcy nawet nie wiedzą, dla kogo ten mityczny powiat jest. A mieszkańcy Mińska wiedzą, że UM coś dla nich robi - tyle, że mu nie bardzo wychodzi :)))))

+2
+4 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: JW114A (postów: 1)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 12:11:36

Upolowanie miejsca na parkingu PiJ graniczy z cudem. pojedyncze miejsca można wykupić o godz. 3.30 na kolejny miesiąc. Wprowadzenie zróżnicowanych opłat dla mieszkańców miasta i innych niemieszkających w Mińsku - szczególnie na placu dworcowym - jest ewidentną dyskryminacją tych drugich. W taki sposób może Miasto próbuje sie łatać miejski budżet. Koszty parkowania w centrum dla ludzi, którzy przyjechali na zakupy, do urzędu, banku, czy przychodni, rzeczywiście nie są wysokie. jednak dla dojeżdżających do pracy płacących według stawki godzinnej to jest około 30 zł dziennie. Oczywiście z wszelkich opłat zwolnieni sa pracownicy Urzędu oraz zapewne radni. Jednym słowem "Minsk miastem zamkniętym,....

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 12:27:44

@kowalska, uważasz, że przykład od czapy? Jeśli coś wynajmujesz to z reguły jest to drożej niż gdybyś była właścicielem. Można porównać koszty np. mieszkania. Jak masz własne to opłaty masz na jakimś poziomie, gdy musisz je wynająć to koszty wzrastają ileś tam krotnie. Do miejsca które będziesz użytkować nie wnosisz tymczasem żadnego własnego kapitału. Można jeszcze inaczej. Obsługę tego miejsca skalkulowano na "dyszkę" miesięcznie. Spróbuj kogoś wynająć za ta kwotę w zimie aby przez cztery tygodnie przychodził i odśnieżał Ci to miejsce. Powodzenia ;)
Przyznam, że trochę może jest w tym racji, że nie można wszystkiego dosłownie przeliczać. Jeszcze gwoli wyjaśnienia to nie mieszkam w SPP ani w centrum. Niestety to "Centrum" puka już do moich drzwi ;)


Rację ma @abies, że kwota 120 rocznie dla mieszkańców miasta z poza strefy to nic innego jak kupowanie przychylności mieszkańców miasta przed wyborami. Obecna kwota abonamentu nie jest realna. Mój wpis miał za zadanie uświadomić jakie są realne koszty użytkowania takiego miejsca. Nic poza tym. Nie jest mi żal, że ktoś będzie parkował za "dyszkę" miesięcznie. I tak samo jak @czarnasmola i @abies uważam, że to deweloper czy spółdzielnia a nie miasto powinno zapewniać miejsca parkingowe dla swoich mieszkańców czy członków spółdzielni.


Do gościa co zna "namiar na dobrego psychologa". Sądząc po nicku to naprawdę ten lekarz musi być dobry. Życzę dalszej udanej terapii.






ps. dla zwolenników darmochy mam dobrą wiadomość, ale o tym z uwagi na możliwość wklejenia zdjęć za dłuższą chwilę w wątku w dziale powyżej

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Kratka (postów: 77)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 12:29:38

Ciekawe na podstawie jakich analiz byly wprowadzane stawki oplat. Trudno sobie wyobrazic analizy mowiace o tym, ze osoby spoza Minska, pracujace w strefie badz w dojezdzajace do Pkp (przy wlaczeniu parkingow przy pkp do strefy) zaplaca miesiecznie 400zlotych za parking zamiast np.przeniesc sie "uliczke dalej" lub pojechac dalej i ominac Mmz(ci drudzy). Poziom cen powinien byc skalkulowany na osiagniecie najwiekszych wplywow, tj.na poziomie ktory dla mozliwie sporej grupy osob bedzie do zaakceptowania. Duza czesc zmotoryzowanych minszczan zaplaci 120 rocznie by miec swiety spokoj i moze wiejszy komfort w centrum (w zaleznosci od wydolnosci Komunikacji Miejskiej). Mieszkancy Stref niewatpliwie beda zadowoleni.

-4
+3 -7
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: maria1970 (postów: 20)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 12:31:03

Dużo wpisów Januszów ze wsi spod Mińska Mazowieckiego, kojarzą mi z Januszami co po Morskie Oko bryczką jadą, chcieliby parkować na samym peronie, na Anielinie sa miejsca trochę ruchu i wysiłku umysłowego nie zaszkodzi.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Kratka (postów: 77)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 12:33:10

Podano juz do wiadomosci rozklad jazdy komunikacji?

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarnasmola (postów: 67)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 12:40:14

@maria1970 Grażynko z Mińska: Idź kiedyś na spacer albo jedź rowerem (ale tylko ścieżką rowerową wybudowaną przez miasto, żeby nie utrudniać jazdy autem Januszom ze wsi) i przekonaj się że nie wszystkie pociągi zatrzymują się na Anielinie.

+5
+6 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Jedyne co wyszło burmistrzowi w tym wszystkim to skłócenie ludzi. I będziemy mieli w Mińsku kolejną wojnę polsko-polską.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 12:43:42

Miasto raczej na tym nie zarobi, na pewno na samą komunikację wyłoży miliony (były tu gdzieś konkretne kwoty podane). Cena dla osób spoza Mińska jest tak wysoka własnie żeby zniechęcić do parkowania w centrum i przy dworcu. Zresztą, kto będzie codziennie kupował bilet w parkomacie? To jest ewidentnie zaplanowane pod parkowanie krótkie, na zakupy, ewentualnie jak się od czasu do czasu dojeżdża, ale nie codziennie.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Kratka (postów: 77)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 12:54:48

Wydaje mi sie, ze brakuje mozliwosci wykupu abonamentu rocznego/miesiecznego dla osob spoza Mińska. W obecnej sytuacji auta te z duzym prawdopodobienstwem wyladuja poza strefa i w rezultacie do kasy wplynie 0zl (choc zakladam, ze kalkulujac wplywy z wprowadzenia strefy zostalo to uwzglednione).

-1
0 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 15:14:25

Burmistrz Marcin Jakubowski fB: "Szanowni Państwo. Analizujemy wszystkie Państwa uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania (SPP). Temat ten był konsultowany już wcześniej przez wiele miesięcy poprzez spotkania z mieszkańcami (czerwiec, wrzesień 2016), ankietę w internecie oraz zbieranie wniosków. Aktualna formuła SPP jest wynikiem kompromisu pomiędzy oczekiwaniami mieszkańców wynikłymi z konsultacji a możliwościami prawnymi i ograniczeniami finansowymi. W najbliższych miesiącach planujemy rozszerzać SPP o kolejne obszary. Pracujemy nad rozwiązaniami, które pomogą użytkownikom SPP (bez względu na ich miejsce zamieszkania) taniej i wygodniej z niej korzystać. Rozwiązania te będą przedmiotem obrad na najbliższej sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki".

-2
0 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: abies (postów: 256)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 16:34:04

Tak, widzę właśnie, że też na profilu UM piszą, że rozważają wprowadzenie zmian dla dojezdzajacych PKP z gminy. Ciekawe jakie. Jeśli to mają być niskie abonamenty, to znów wrócimy do sytuacji sprzed SPP. No chyba że znów jest to element kampanii wyborczej i wójtz PO zafunduje mieszkańcom gminy autobusy na dworzec :)

-1
+3 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Kalambur (postów: 161)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 16:58:09

Tak czytam sobie te wszystkie posty i dochodzę do wniosku, że nikomu nie dogodzi. Co jest takie typowo polskie:)
jak _AG_ stwierdził, cena za abonament roczny jest śmiesznie niska, ale z drugiej strony, mieszkańcy Mińska płacą tutaj podatki, wobec czego pewnie urealni sie ta kwota w przyszłym roku, po odpowiednim rozszerzeniu stefy płatnego parkowania. A ta strefa tak jak już tutaj pisałem, powinna być na tyle duża, by nie dochodziło do takich sytuacji jak opisane tutaj i widoczne - m.in na deptaku Piłsudskiego lub na Sosnkowskiego przy "polnym" parkingu. Tak trochę jak adwokat diabła stwierdzam - strefa powinna obejmować nie tylko centrum ale wszystkie ulice od Tartacznej do Siennickiej i od Topolowej do Wesołej (przy Sosnkowskiego).
Co do dojeżdzających na PKP - tak jak ktoś tutaj napisał - to problem KM i PKP o zapewnienie odpowiedniego parkingu Park & RIDE czy to w Anielinie czy w Mińsku czy we Wrzosowie. Natomiast miasto może zaproponować stawkę dla dojeżdżających, ale mam nadzieję że będzie ona odpowiednio wyższa, bo znów wrócimy do tego bajzlu bez strefy parkowania. Ale ta opcja moim zdaniem realna jest po zwiększeniu strefy płatnego parkowania znacznie). Dlaczego Mińsk i mieszkańcy mają przeciskać się np wózkami z dziećmi pomiędzy samochodami. Ktoś tutaj napisał, że dla dojeżdżających to skur...stwo, nie - bo jakbym ja parkował notorycznie pod Twoim domem, w taki sposób żeTy nie możesz zaparkować swojego samochodu, albo przejść - to rozumiem, że nie miałbyś uwag? Hipokryzja trochę, prawda?
Co do kwestii strat biznesu - chyba ktoś zdrowo tutaj popłynął - przez to, że nie ma gdzie zaparkować to biznes lokalny cierpi, bo ubywa potencjalnych Klientów. I niech nikt nie mówi, że wydatek 2 PLN na godzinę parkingu zabija biznes. W narzekaniu to my jesteśmy pierwsi, czyż nie?

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Kratka (postów: 77)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 17:10:34

To jak w praktyce to bedzie wygladalo, zalezec bedzie od tego jak bedzie wygladala komunikacja miejska, czy/kogo skloni do pozostawienia auta. Strefy w obecnym ksztalcie spowoduja, wg mnie, wylacznie inna kolejnosc zajmowania miejsc, zamiast tak jak do tej pory promieniscie od Dworca i Kosciuszki/Kazikowskiego ku dalszym uliczkom miejsca beda zajmowane rownomiernie strefa/pozastrefa w zaleznosci od tego czy ma sie abonament/jest z/spoza Minska.

-2
+2 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: dianaro (postów: 519)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 17:16:28

Strefa będzie rozszerzana więc uciekanie w inne uliczki jest chwilowym zabiegiem. Pisanie, że parking za 2zł wyniszcza biznes? Nieźle ktoś popłynął. Z tego ile otwiera się nowych punktów w centrum (Galeria Emma czy budowany blok Partnera przy ul. Warszawskiej) raczej nie wynika, że tak się stanie. Co do miejsc parkingowych, skoro deweloper na etapie projektowania budynku nie dba o miejsca parkingowe, a potem dostaje pozwolenie - do kogo mieć pretensje. Obecnie powiększana jest galeria na Stojadłach, do tego buduje się nowa obok Carrefoura. Już teraz ciężko zaparkować w weekend, nie wiem co będzie się działo kiedy ruszą nowe sklepy. Czy jak tam np. powstanie płatny parking to ludzie będą parkowali w polu? Chyba nie. W warszawskich galeriach parkingi są płatne i jakoś nie słychać, aby biznes bankrutował.

+2
+5 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rg76 (postów: 8)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 17:24:41

Jako mieszkaniec Gminy Mińsk Mazowiecki a jednocześnie właściciel nieruchomości w SPP i prowadzący przez 8g/5 dni w tygodniu tam działalność gospodarczą, nie rozumiem dlaczego nie przysługuje mi abonament 120 zł / 1 rok. Oczekuje rzeczowych argumentów przeciwko moim oczekiwaniom a nie klikanie tylko minusów.

-1
+3 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@Kalambur, @dinaro zapraszam do przeczytania tego: http://minskmaz.com/forum/komunikacja-miejska-zart?page=14 (wpisy użytkownika NIEdlaTepychUrzednikow). Czy według Was ten przedsiębiorca cieszy się z wprowadzonych zmian i pomogę one rozwinąć jego biznes? Druga sprawa- skąd bierzecie te 2 złote? Przecież to jest tylko za godzinę, a policzcie sobie teraz ile zapłaci ktoś kto musi zaparkować na pół dnia, albo na cały. Później policzcie ile to będzie w skali miesiąca i sprawdźcie jaki to będzie procent przeciętnych zarobków przeciętnego Mińszczanina.
A, że ktoś mieszkający w strefie ma problem z parkowaniem? Kogo to interesuje? Pretensje może mieć tylko do siebie i spółdzielni mieszkaniowej. Osoba kupująca mieszkanie bez własnego miejsca parkingowego w centrum miasta, obok stacji PKP i PKS musi liczyć się z tym, że będzie miała takie problemy. A miasto takie jak Mińsk, czyli "sypialnia Warszawy", musi liczyć się z tym że jeśli nie ma w nim pracy dla ludzi to ci będą dojeżdżali i czystym skur*ysyństwem jest utrudnianie im tego i wyciąganie 10-20% ich miesięcznego zarobku jako daniny za możliwość zaparkowania samochodu na Placu Dworcowym.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Kratka (postów: 77)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 17:43:36

Wydaje mi sie 120 rocznie zwlaszcza przy szerokich strefach nikogo nie skloni do sprzedazy auta/zostawienia go w garażu. Jesli komunikacja miejska okaze sie byc dobra alternatywa i czesc osob zostawi auta w garażu wtedy ma to sens, w przeciwnym przypadku owa kwota bedzie dodatkowym podatkiem od posiadanego auta i tyle. Jesli za ten podatek dostaniemy mniejsze korki/latwiejsze parkowanie/lepsze powietrze (mozliwe o ile komunikacja "zadziała") to ok, oplaci to czesciowi funkcjonowanie komunikacji, jesli natomiast nie dostaniemy za to nic (bo np.malo osob przesiadzie sie do komunikacji z uwagi na jej cechy a aut bedzie tyle samo) to wtedy zasadnosc jej wprowadzenia jest watpliwa. Ja czekam na rozkad jazdy no i na to jak w praktyce bedzie to wygladalo.

-4
+2 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: M.G. (postów: 21)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 17:45:32

W Warszawie prawie każdy parking jest płatny, pod szpitalami, przychodniami, urzędami, dworcami i innymi instytucjami, ludzie (i ci z mińska i ci spoza mińska) płacą i parkują i się nie żalą że muszą, nawet wykupują abonamenty i to droższe, a tu wielkie larum trzeba płacić.

+1
+5 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@M.G. czy Ty właśnie porównałeś Warszawę do Mińska Mazowieckiego? Warszawę? Do Mińska? Serio? :-)

+1
+3 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 17:49:54

Wracając do opłat w SPP. Miałem zamieścić zdjęcia ale na tych wykonanych przez minskmaz.com też jest to widoczne. Mam wątpliwości czy za parkowanie w niektórych miejscach opłata jest słusznie pobierana. Zgodnie z przepisami SPP powinna być oznaczona znakami D-44 (są), znakami D-18 (są) oraz znakami poziomymi P-18 (nie wszędzie).


Nie wiem czy Jakubowski akceptuje wyroki NSA wydane za rządów PiS (orzeczenie 09-10-2017) ale poniżej w linku Uchwała NSA. Jak ktoś ma czas i ochotę to można spróbować utrzeć nosa miejskim urzędnikom :)
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/87AB56E32E

"Zgodnie z art. 13b ust. 1 w związku z art. 13 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 1440, z późn. zm.) opłatę za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania pobiera się od korzystającego z drogi publicznej wyłącznie za postój w odpowiednio wyznaczonym do tego miejscu".

"W świetle omawianych przepisów prawnych miejsca płatnego postoju wyznaczone w strefie płatnego parkowania to, co do zasady, miejsca podwójnie oznakowane: znakami pionowymi D–18 i znakami poziomymi typu P-18."

Czyli jeżeli nie ma wymalowanych linii białych to opłata nie powinna być pobierana. Sam znak D-18 oraz "pasy" z kostki brukowej nie wystarczą ;)

-3
+4 -7
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: M.G. (postów: 21)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 17:52:29

@Wonszu a co w Warszawie można płacić a w mińsku nie? Dlaczego nie?, bo mniejszy, gorszy?, to niech ci co nie chcą płacić omijają go z daleka.

+5
+7 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rg76 (postów: 8)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 17:54:38

Wielkie larum? 251 dni roboczych x 16 zł dziennie to ponad 4000 zł na rok za możliwość parkowania pod własnym lokalem w SPP dla mieszkańca gminy MM.

0
+3 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: M.G. (postów: 21)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 17:58:28

@rg76, racja drogo, mam na myśli dojeżdzających, faktycznie prowadzący działalność gospodarczą i odprowadzajacy podatki do miasta powinni mieć ulgi.

-2
+5 -7
Tylko dla zalogowanych użytkowników

O, o drogo mówisz... Widzę, że konkretne cyferki powoli otwierają ludziom oczy. Pójdźmy dalej. Osoba dojeżdżająca z gminy do pracy w Warszawie, gdzie zarabia 3000 zł. netto. Zanim dostanie wypłatę, gdy już zrobi opłaty, zakupy itp. odda państwu prawie 50% swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Tak- 50% Twojej pensji zabiera państwo w formie różnych podatków. I teraz od tych 3000 zł. człowiek musi oddać jeszcze te 350 zł. miesięcznie żeby mógł dojeżdżać do pracy ze stacji PKP Mińsk Mazowiecki. I teraz pytanie- czy nie lepiej żeby te 350 zł. zostało wydane w pobliskim sklepie, w weekend na basenie z rodziną i w kinie? Bo, że ta osoba zacznie szukać oszczędności to pewne. I albo oszczędzi szukając miejsca poza SPP, albo przestanie wydawać te pieniądze w Mińsku.

-1
+5 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 18:14:56

Musi dojeżdżać do pracy ze stacji PKP Mińsk Mazowiecki?
Może niech jeszcze Kolej Mazowiecka także wozi za darmo bo bilet też kosztuje ;)

0
+3 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: M.G. (postów: 21)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 18:19:13

To do tych 350 zł. dodaj cenę biletu pkp, kup paliwo i za to dojeżdzaj do Warszawy, omijaj mińsk, a to co Ci zostanie i tak pewnie jak większość wydasz w pobliskich marketach. A na korzystanie basenu czy kina znajdziesz pewnie jakieś drobne.

-1
+4 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@AG oczywiście, że nie musi dojeżdżać ze stacji PKP Mińsk Mazowiecki. Nikt nie musi. Wszyscy mogą z innych stacji. Tylko wtedy wracamy do pytania jaki to będzie miało wpływ na biznes prowadzony w Mińsku?
@M.G. czy Ty przypadkiem nie masz na imię Bronisław? No wiesz: "Weź kredyt i zmień pracę"? A jak już będę jeździł samochodem do Warszawy do pracy, to tam zrobię zakupy. I dalej twierdzisz, że ta sytuacja nie wpłynie na biznes w Mińsku?

-2
+4 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: M.G. (postów: 21)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 18:34:38

Na szczęście nie mam (pozdro dla Bronka), to pisz do pkp o darmowy parking lub może faktycznie weź kredyt i zmień pracę. Jako mieszkaniec mińska popieram wprowadzenie strefy, jestem przeciwny zaśmiecaniu, blokowaniu i utrudnaniu życia w mieście, Ciebie jako dojeżdzającego pewnie to nie obchodzi, bo rano przyjedziesz zostawisz samochód a wieczrem wracasz do siebie i masz spokój, podatki płacisz w gminie, a biznes nie upadnie codzienne tłumy do i od stacji są w takim pędzie że nie wiele ich obchodzi robienie zakupów w pobliskich sklepach, no może sporadycznie drobne,

+1
+5 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: cobra.rdc (postów: 1040)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 18:39:36

@WonszKtóryZjatPajonka wiem, że dyskusja z Tobą nie ma większego sensu, ale podawałem już m.in. Tobie przykłady ożywienia lokalnego biznesu dzięki zastosowaniu rozwiązań ograniczających ruch samochodowy. Mińsk Mazowiecki to ponad 40to tysięczne miasto i jeżeli jego przestrzeń publiczna stanie się przyjazna dla mieszkańców to i drobny biznes nie straci a wręcz zyska - na to są konkretne przykłady...
Ty natomiast w swej permanentnej krytyce wszelkich zmian w mieście zaczynasz już powoli się zapętlać i zaprzeczać sam sobie - raz upominasz się o interes mieszkańców Miasta i jego budżet, później pochylasz się nad mieszkańcami okolic, aby tylko uzasadnić swoją niechęć do jakichkolwiek zmian w miejskiej przestrzeni...

Pisałeś też, że największym beneficjentem zmian w polityce transportowej miasta będą lokalni przewoźnicy RAPIT, MOBILIS, czy szczególnie wielbiony przez Ciebie BAGS, co w tym złego?? Niech tak będzie - niech lokalny transport zbiorowy będzie dobrze zorganizowany i dowozi ludzi z Gminy i Powiatu na mińskie dworce - to dla nich szansa na nowy rynek, bo wkrótce ich trasy w Warszawie będą kończyły się najdalej przy Rondzie Wiatraczna. Narzędzia do organizacji takiego systemu ma Powiat więc tam sugeruję kierować swoje żale a nie wylewać je na forum, zakładając, że to troska o jakość życia w mieście jest celem a nie próby dokopywania Władzom Miasta w każdym temacie...

Wracając do meritum to niestety nadal w Polsce, wbrew trendom zachodnioeuropejskim, większość ludzi „musi” pojechać do pracy, czy na zakupy własnym samochodem. Zamiast „wożenia” trzech pustych miejsc, warto porozumieć się z sąsiadami i wspólnie dojeżdżać z gminy do miasta. To samo dotyczy odbierania dzieci ze szkół. Współpraca w obrębie społeczeństwa lokalnego może rozwiązać wiele tego typu problemów...

-2
+4 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@M.G. ja też jestem przeciwny blokowaniu i utrudnianiu życia w mieście. Dlatego uważam, że już dawno powinno się zabronić wciskania wszędzie nowych bloków i powinno się wymagać minimum 1 miejsce parkingowe na 1 mieszkanie, a nawet nieco więcej. To co teraz jest robione przypomina tylko psa goniącego własny ogon.
A jeśli o mnie chodzi to nie przyjeżdżam rano i nie zostawiam samochodu do wieczora. Nie pisz już więcej na mój temat, bo zgadywanie słabo Ci wychodzi.

-3
+3 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@cobra.rdc wiem, że dyskusja z tobą nie ma większego sensu a i wielu użytkowników forum ma już dosyć twojego politycznego pytolenia w stylu Beaty z "Ucha Prezesa"- "przez osiem ostatnich lat polcy i polacy...". Więc krótko i na temat:
1. "podawałem już m.in. Tobie przykłady ożywienia lokalnego biznesu dzięki zastosowaniu rozwiązań ograniczających ruch samochodowy"- ja natomiast podałem jaką bzdurą były te przykłady.
2. "Ty natomiast w swej permanentnej krytyce wszelkich zmian w mieście zaczynasz już powoli się zapętlać i zaprzeczać sam sobie - raz upominasz się o interes mieszkańców Miasta i jego budżet, później pochylasz się nad mieszkańcami okolic, aby tylko uzasadnić swoją niechęć do jakichkolwiek zmian w miejskiej przestrzeni..."- piłeś? Nie pisz.
3. "Pisałeś też, że największym beneficjentem zmian w polityce transportowej miasta będą lokalni przewoźnicy RAPIT, MOBILIS, czy szczególnie wielbiony przez Ciebie BAGS, co w tym złego??"- co w tym złego? Te 5,5 MILIONA złotych wydanych z kasy miasta.

+3
+6 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: cobra.rdc (postów: 1040)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 19:00:56

@WonszKtóryZjatPajonka
ad.1 bardzo rzeczowo - Brawo Ty. Taki właśnie jest poziom dyskusji z Tobą...
ad.2 poczytaj swoje posty... tak ze zrozumieniem. I nie próbuj mnie obrażać bo nie jesteś w stanie..
ad.3 nie wydane a zainwestowane, ale pewne rzeczy trzeba zrozumieć i nie patrzeć krótkowzrocznie.

Miłego wieczoru.

+2
+5 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: M.G. (postów: 21)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 19:04:10

@Wonszu kąsasz?, nie dawaj powodów nikt nie będzie pisało o Tobie, a co do zgadywania to kto wie?

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarny kot (postów: 16)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 19:12:49

Czy ktoś jest w stanie zamieścić informacje na forum ile stacji pkp w promieniu 50 km od M.M, które nie posiadają swobodnego (czytaj bezpłatnego) dostępu do parkingu przesiadkowego?

-2
+3 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@cobra.rdc miałem już okazję pisać z tobą nie raz. Przekręcasz wypowiedzi swoich adwersarzy, próbujesz im wmówić coś czego nie napisali, nie odpowiadasz na niewygodne pytania i pomijasz argumenty które nie pasują do twoich tez. Stosujesz zasadę, że jeśli twoja teoria nie zgadza sie z faktami to tym gorzej dla faktów. Nie obrażam ciebie, bo ty sam sobie to robisz.
Więc krótko i na temat:
ad 1 oczywiście, że rzeczowo. Musisz tylko czytać ze zrozumieniem to co inni piszą. Masz wszystko wyłuskane dokładnie 4 wpisy pod swoim przykładem ożywienia lokalnego biznesu.
ad 2 no właśnie, poczytaj moje wpisy ze zrozumieniem. Już kilka razy udowadniałem na tym forum, że nie czytasz ich uważnie.
ad 3 no właśnie, pewne rzeczy trzeba zrozumieć. Np. różnicę między konsumpcją a inwestycją. Oraz różnicę między umiejętnym inwestowaniem, a topieniem pieniędzy w bezsensownych projektach niemających poparcia mieszkańców miasta.

0
+3 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: cobra.rdc (postów: 1040)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 20:58:56

@WonszKtóryZjatPajonka ech… wiedziałem, że próba dyskusji z Tobą sprowadzi się do "osobistych wycieczek", cóż szkoda, ale żeby nie zaśmiecić kolejnego wątku naszą polemiką po prostu ją zakończę… Jeżeli masz jednak ochotę porozmawiać to zapraszam na priv.
Pozwolę sobie jeszcze tylko na dwa zdania w odpowiedzi na Twój ostatni komentarz – naprawdę zadziwia mnie Twoja determinacja w próbach robienia z MMz „dużej wsi” w której nic nie jest potrzebne i nie powinno się wydawać pieniędzy na żadne inwestycje. To droga do nikąd…

Komunikacja miejska jest niezbędnym elementem systemowego rozwiązania problemów transportowych miasta a codzienne kolejki po uprawniającą do korzystania z niej „Mińskiej Karty Mieszkańca” zdają się przeczyć Twojej tezie o braku poparcia mieszkańców dla jej uruchomienia.
Oczywiście możemy dyskutować o jej formie, tym bardziej, że Władze Miasta deklarują, że temat jest rozwojowy więc system transportu publicznego ma szanse się rozwijać, aby jak najlepiej odpowiadać potrzebom mieszkańców. Być może zostaną wykorzystane także Twoje propozycje które w jednym z tematów przedstawiłeś i w mojej ocenie są one warte co najmniej dokładniejszego przeanalizowania, więc może czasem nie warto wszystkiego krytykować a jeśli już to konstruktywnie...

-1
+2 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 21:03:49

@WonszKtóryZjatPajonka

1)Jak nie musi parkować pod dworcem 'PKP Mińsk Mazowiecki' to w czym problem?


2) Skąd wiesz jaki wpływ na biznes będzie miała SPP? Jeden może zyskać drugi może stracić. Zmiany są nieuchronne. Nie muszą oznaczać strat. Na zmianie można też zyskać. Biznes musi umieć się dostosować.

Znacie "Kto zabrał mój ser"?
https://www.youtube.com/watch?v=gYDlyZF9etM


3) "Dlatego uważam, że już dawno powinno się zabronić wciskania wszędzie nowych bloków..."
Zabronić? To chcesz aby Państwo zabraniało budować na działkach budowlanych w mieście? Urzędnik ma decydować kto i gdzie może budować? Tego chcesz?


4) "... i powinno się wymagać minimum 1 miejsce parkingowe na 1 mieszkanie ..."
Niech wymagają i co to zmieni? I tak mieszkańcy będę mieli prawo do bezpłatnego parkowania pod swoim blokiem w SPP.


5)"... topieniem pieniędzy w bezsensownych projektach niemających poparcia mieszkańców miasta."
Skąd wiesz, że SPP nie ma poparcia mieszkańców miasta? Było jakieś referendum? To co Ty uważasz ze szwagrem się nie liczy :)
Czyż to właśnie mieszkańcy miasta nie zostali przekupieni b.tanim abonamentem? Jedyne 10,- złociszy miesięcznie.

0
+3 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@cobra.rdc
" robienia z MMz „dużej wsi” w której nic nie jest potrzebne i nie powinno się wydawać pieniędzy na żadne inwestycje."- Mińsk jest dużą wsią. Nie jest potrzebne dublowanie rozwiązań, które już istnieją. To co zrobili w Mińsku to nie inwestycja. To wywalenie 5,5 MILIONA złotych na bezsensowny projekt niemający poparcia mieszkańców miasta.
"codzienne kolejki po uprawniającą do korzystania z niej „Mińskiej Karty Mieszkańca” zdają się przeczyć Twojej tezie o braku poparcia mieszkańców dla jej uruchomienia."- po czym wnosisz, że te kolejki stoją po MKM a nie kartę do SPP? Czy gdyby miasto zaczęło wydawać swoim mieszkańcom bon na codzienną darmową kawę i pączka to by się ustawili w takiej kolejce? Oczywiście, że tak. Dlatego stoją w kolejkach po karty MKM i SPP.
@AG
ad 1 napisałem już w czym problem. Czytaj wyżej.
ad 2 teoretyzujesz. Nie lubię teoretyzować i dlatego piszę na ŻYWYM przykładzie ludzi, u których już TERAZ SPP powoduje problemy w prowadzeniu biznesu. Masz wpisy tych ludzi na forum.
ad 3 urzędnik już decyduje kto i gdzie może budować. I jak widać ludzie buntują się przeciwko temu, o czym możesz poczytać w wielu wpisach tu na forum.
ad 4 co to zmieni? Głupie pytanie. Pomyśl chwilkę, a jak na nic nie wpadniesz to odpowiem.
ad 5 to zdanie dotyczy czegoś, co nazwali "komunikacja miejska"

-2
+2 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 22:08:31

@WonszKtóryZjatPajonka

1) Nie potrafię znaleźć. Byłbyś tak uprzejmy Ctrl-C Ctrl-V?
2) Ile masz tych przykładów na forum? Jeden, dwa? Więcej? Ile? Forum jest miarodajne? Mnie mignęły dwa zażalenia "biznesmenów". Czy dwóch "biznesmenów" nie mieszkających w Mińsku ma kształtować politykę miasta w temacie SPP?
3) Być może tak jest. Nie podbudujesz drapacza chmur ale chcesz dać urzędnikom jeszcze większe uprawnienia. Skoro jesteś taki pro-biznesowy to dlaczego chcesz ograniczać biznes developerski? Widzę tu pewną niekonsekwencję.
4) Nawijaj.
5) OK. A czy w związku z tym SPP też jest jednym z tych "bezsensownych projektów"? Czy może dałoby to jakoś poprawić?

-1
+1 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@AG
ad 1 @AG oczywiście, że nie musi dojeżdżać ze stacji PKP Mińsk Mazowiecki. Nikt nie musi. Wszyscy mogą z innych stacji. Tylko wtedy wracamy do pytania jaki to będzie miało wpływ na biznes prowadzony w Mińsku?
ad 2 no i widzisz jak nieuważnie czytasz co ludzie piszą? Ja tam wyczytałem, że właśnie mieszka w Mińsku i w Mińsku prowadzi biznes. Fakt jest taki, że są tacy ludzie i istnieje taki problem. Czy miasto jest po to żeby utrudniać ludziom prowadzenie biznesu? To ludzie są dla urzędów, czy jednak urzędy istnieją po to żeby pomagać ludziom?
ad 3 jestem pro-biznesowy? Nie wiem. Na pewno nie jestem skrajny w jedną, ani w drugą stronę. Jak na razie to deweloperzy utrudniają życie ludziom, a nie odwrotnie.
ad 4 zwiększenie miejsc parkingowych na osiedlach zmniejszy ilość zastawionych ulic.
ad 5 patrząc po reakcji ludzi- tak. Czy dało by się to jakoś poprawić? Od tego są urzędnicy, niech myślą. Za coś ten burmistrz dostał podwyżkę, niech kombinuje.

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarny kot (postów: 16)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 22:43:03

Czy ktoś wie co ma być dalej z parkingiem Park&Drive po drugiej stronie torów. Panie w kasach nie sprzedają już biletów kwartalnych. Podobno od kwietnia ma przejść pod SPP ?! I co kolejne maszynki do pieniędzy zwane parkometrami! I co dalej?

-2
+1 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Na pewno nie przejdzie pod SPP. A biletów nie sprzedają, bo tam zawsze brakowało miejsc. Przeczytaj wpis użytkownika JW114A.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarny kot (postów: 16)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 23:09:19

Tym razem coś jest na rzeczy bo kasjerka powiedział, że od 1 stycznia mają zabronione sprzedawać bilety kwartalne!

0
+2 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 23:17:58

@WonszKtóryZjatPajonka

1) Jaki wpływ? W mojej ocenie: żaden. Rano dojeżdżający samochodem na dworzec bardziej martwią się tym czy tego konkretnego poranka znajdą miejsce do zaparkowania a nie czy zrobią zakupy. A gdy już wrócą pociągiem po ciężkim dniu pracy sklepy w tej okolicy są już dawno pozamykane. Co najwyżej zrobią zakupy w sieciowych sklepach spożywczych otwartych do późnego wieczora w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. No dobra, co najwyżej może stracić ten radny co sprzedaje (sprzedawał?) kanapki na dworcu i sklepik z gazetami (o ile jeszcze jest). Radny ewentualnie przestawi swój kanapkowóz w inne miejsce i po temacie.


2) Ile jest tych wpisów? Unikasz odpowiedzi. Więcej niż dwa? Ja wyłapałem dwa. Od pana który się podpisał "rg76" i od "NIEdlaTepychUrzednikow". Pan "rg76" niemartwi się gdzie zaparkują jego klienci, tylko gdzie sam zaparkuje. Więc dla Jego klientów SPP jest bez znaczenia. Może nawet to lepiej bo teraz klienci będą mieli gdzie zaparkować bez bólu głowy. Natomiast "NIEdlaTepychUrzednikow" z tego co pamiętam nie prowadzi biznesu w SPP tylko ma samochód w leasingu. Też biznes nie ucierpi.

Ponadto SPP jest do godziny 16:30 - w mojej ocenie wystarczająco dużo czasu do zamknięcia sklepów jeśliby ktoś chciał wpaść na zakupy do Mińska Maz. a nie chce płacić.


3) "Jak na razie to deweloperzy utrudniają życie ludziom, a nie odwrotnie." - niech tak będzie. Zostawmy to. Chociaż akurat mnie mój developer wybudował ładne lokum. Także tego jestem zadowolony.


4) Nie byłbym taki pewien. Osobiście jeżeli wyjeżdżam kilkukrotnie w ciągu dnia to auto zostawiam za bramą. Zauważyłem, że sąsiedzi też tak robią. Wynika to z organizacji ruchu w okolicy.


5) Patrzysz po reakcji ludzi z gminy wiejskiej czy z miasta?


Może kompromisem będzie wycofanie się miasta ze SPP w pobliżu dworca - taki ukłon dla odjeżdżających z dworca PKP Mińsk Mazowiecki. Ale w pozostałych podstrefach SPP powinna zostać.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarny kot (postów: 16)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 23:25:14

@_AG_ popieram twój pomysł w całej rozciągłości, SPP powinna być ale nie na placu dworcowym bo to jest jawne "dojenie z kieszeni tych gorszych z gminy" !

+3
+4 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarny kot (postów: 16)
  • Czwartek, 4 stycznia 2018 23:41:59

Dworzec PKP jest dobrem wspólnym mieszkańców miasta i wsi i niech nie piszą że nie mogą zaparkować pod blokiem i wyjść na spacer bo na placu dworcowym przecież nikt nie mieszka. Popatrzcie z innej strony jak w lato wszyscy możni z miasta jadą czy się da i kiedy tylko się da na "wiochę". Cała obwodnica techniczna, wszystkie drogi gminne, każdy zbiornik wodny oblegany jest przez klasę wyższą z miasta, i co i nie muszą płacić za użytkowanie tych terenów !nikt im parkometru przy lesie nie ustawia jak całymi dniami zbierają dary natury. Powtórzę jeszcze raz dworzec pkp nie jest własnością tylko ludzi z miasta! Nie powinni mieć do niego większych praw niż osoby zamieszkujące gminę M.Maz.

-1
0 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników

"I będziemy mieli w Mińsku kolejną wojnę polsko-polską."

...raczej wiejsko-miejską.

-2
+2 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@Marian_Koniuszko a nie widzisz konfliktu miejsko-miejskiego? Przedsiębiorcy (leasing) nie mają pretensji do władz? Mieszkańcy obecnie zastawionych ulic nie mają pretensji, że z powodu wprowadzenia SPP samochody zostały zepchnięte na ich ulice? Mieszkańcy kolejnych dalszych ulic nie mają pretensji, że po ewentualnym poszerzeniu SPP to na nich spadnie ruch samochodów? Chyba nie myślisz, że te samochody to tylko "ze wsi"? No i na koniec, czy wieś to nie Polska, tak samo jak miasto? Więc zostanę przy określeniu "wojna polsko-polska".

-2
0 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Wężu, w zasadzie zgadzam się, ale czytam forum i widzę jaki jest faktyczny konflikt.

-4
0 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: luna (postów: 224)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 08:39:36

Tak Wonszu, chodzi mi o parking P&R. Ja widzę, że tam jest ciągle pusto. Chyba, że źle widzę.

-2
+2 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@Marian_Koniuszko bo ludzie dali się nastawić przeciwko sobie. A łatwiej jest Mińszczaninowi mieć pretensje do przyjezdnego z gminy, niż do "swojaka" z miasta. No, ale może o to chodziło burmistrzowi... On teraz może powiedzieć: "Ja mam rączki tutaj. Chciałem dobrze. Jeśli coś nie gra to miejcie pretensje do kierowców". Zapewniam Cię, że te ulice (Piękna, Piłsudskiego) są też obstawione samochodami z Mińska.
@luna to dziwne, bo ja wiem od znajomego, że jak nie ustawi się o 4 rano w kolejce po bilet na kolejny miesiąc to go po prostu nie wykupi.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: czarnasmola (postów: 67)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 10:57:24

@luna źle widzisz. Albo mówimy o innych parkingach. P&R jest od strony Sosnkowskiego i codziennie jest full

-5
0 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: oskar11 (postów: 541)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 11:20:20

Parkingi na ul.Kopernika i Okrzei w obrębie szkoły zapchane.P burmistrzu i szanowna rado,trzeba pomyśleć i o tych mieszkańcach,może jakieś pachołki ,albo inna rezerwcja.

+6
+6 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: grzema (postów: 2)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 13:45:00

Szanowni Państwo przeczytałem uważnie wszystkie dyskusje poświęcone SPP. Mieszkałem w Mińsku ale parę lat temu zamieszkałem pod miastem. Od początku istnienia P&R płaciłem za korzystanie z możliwości zaparkowania w tym miejscu. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego uważają Państwo, że dojeżdżający chcą parkować za darmo? Chętnie zapłacę abonament za cały rok (za P&R płaciłem kwartalnie 40 zet co jak łatwo policzyć w skali roku wynosi więcej niż abonament dla mieszkańców za korzystanie ze SPP) ale miesięczna opłata za parking na poziomie 370 (kwartalnie to ponad 1000 zł plus koszt biletu na pociąg czyli razem circa 1600) jest niemożliwa do spełnienia. Dodam tylko, że jeździmy oboje z żoną osobno (pracujemy w rożnych godzinach) i oboje płacimy za parking przy kolei. Przy tych stawkach kwartalnie musielibyśmy wysupłać 3200 zł - nie wiem czy wszyscy dyskutujący są w stanie to zrozumieć. Czy będę korzystał z innej stacji niż Mińsk? - pewnie tak. Podobnie jak inni dojeżdżający - tyle, że jeżeli problemem terenów przydworcowych są takie osoby ja (którym nie umożliwiono zakupu abonamentu nawet w cenie dwukrotnie wyższej niż mieszkańcom - nie mam z tym problemu) to kto będzie finansował komunikację miejską? Osoby takie jak ja nie będą z niej korzystać bo po prostu nie ma parkingów, gdzie mogę zostawić samochód. Zapewne przeorganizuję swoje życie i być może zacznę podróżować samochodem a nie koleją, natomiast bez osób przyjezdnych, które zostawiają w Mińsku swoje pieniądze (mnóstwo osób po pracy korzysta ze sklepów czy nawet idzie na kawę lub obiad/kolację i proszę nie mówić, że tak nie jest. Duża część osób dyskutujących nie parkuje pod stacją i nie zna realiów widząc tylko pełne parkingi) nie widzę szansy rozwoju dla miasta. I piszę to ze smutkiem jako dawny mińszczanin i osoba, która "swoim" miastem się interesuje. Najgorsze jest jednak skłócenie ludzi - podział na "naszych" i "ich" - wieśniaków czy jak tam niektórzy uważają. Nie mogę zrozumieć dlaczego Burmistrz, który wywodzi się niby ze środowiska "obywatelskiego" do tego dopuścił. W sumie wiem - przecież to rok wyborów...... Smutne to - smutne jest to także co można tu przeczytać i ta niczym nie skrępowana niechęć, czasami nienawiść do sowich sąsiadów "zza miedzy".

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rapko (postów: 2)
  • Piątek, 5 stycznia 2018 14:00:19

sytuacja zmienia się dynamicznie. Chyba pod naciskami miejscowego byznesu miasto nieco zmiękło bo zaczęli podobno wydawać abonamenty na firmowe auta i te leasingowane. Nie wiem tylko na jakich tym razem warunkach.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Marian_Koniuszko (postów: 2865)
  • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 09:53:33

Parkingi samochodowe nie są po to, żeby były puste, ale żeby stały na nich samochody. A prawie pusty jest obecnie parking przy dworcu PKS, od strony ul. Kazikowskiego. Ten, którego remont nagłośniono jako kolejny sukces miasta. Pomijając siłownię plenerową i skup złomu, to nie ma tam żadnych sklepów, urzędów, punktów usługowych, a do pobliskiej szkoły też jest nie po drodze. Jak ktoś mieszka w mieście to do stacji chodzi na piechotę. Tak, że dla mieszkańców miasta parking ten był i jest mało przydatny. Mijałem go każdego ranka. Był wypełniony autami ludzi dojeżdżających do Mińska, a potem pociągiem do pracy. A teraz będzie sobie stał pusty i nawet miasto na nim nie zarobi. Burmistrzu, Rado Miasta, nie idźcie tą drogą...

-4
0 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: _AG_ (postów: 2339)
  • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 11:38:28

@Marian: "A prawie pusty jest obecnie parking przy dworcu PKS...."

Jak mnie to martwi :)
Przynajmniej BMJ przed końcem kadencji zanotował jakiś sukces