16°C

26
Powietrze
Dobre powietrze.

PM1: 10.98
PM25: 15.85 (63,39%)
PM10: 20.33 (40,66%)
Temperatura: 16.09°C
Ciśnienie: 999.48 hPa
Wilgotność: 89.27%

Dane z 05.06.2020 20:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Pierwsze „Q&A” burmistrza Mińska Mazowieckiego

02.08.2019 mat. prasowe UM Mińsk Maz.

26 lipca burmistrz Marcin Jakubowski odpowiadał na pytania mieszkańców za pośrednictwem internetu w spotkaniu na żywo pod nazwą „Q&A”, czyli „Pytania i odpowiedzi”. Pytania można było zadawać już kilka dni wcześniej pod postem zapowiadającym internetowe spotkanie oraz w trakcie trwania transmisji.

- Cieszę się, że mogłem w tej formie porozmawiać z mińszczanami. - powiedział burmistrz Marcin Jakubowski – Staram się organizować spotkania stacjonarne, poza tym w każdą środę można przyjść do mnie do Urzędu Miasta, a dodatkowo postanowiłem odpowiadać na pytania właśnie on line.

Gorącym tematem była komunikacja miejska, a pytano głównie o kursy poza granice miasta. Burmistrz wyraźnie zaznaczył, że w ramach umowy autobusy miejskie mogą jeździć tylko w obrębie Mińska Mazowieckiego. Już w poprzedniej kadencji została złożona przez Marcina Jakubowskiego oferta wójtowi ościennej gminy, że, jeżeli gmina uruchomi dwie linie lub chociaż jedną, która obsługiwałaby Targówkę, Stojadła i będzie przejeżdżała przez centrum miasta, to można byłoby mieszkańcom  gminy udostępnić nieodpłatnie komunikację miejską pod warunkiem, że linia gminna będzie w podobnym standardzie i będzie dla mińszczan również bezpłatna.

Przy pytaniu o skate park burmistrz odpowiedział, że optymalna lokalizacja jest już wybrana – południowa strona miasta, okolice ulic Mrozowskiej i Sosnkowskiego. O przygotowaniach i postępach prac mieszkańcy będą na bieżąco informowani.

Czy w ramach Mazowieckiej Unii Światłowodowej doczekamy się infrastruktury, która da dostęp do szerokopasmowego internetu w domach jednorodzinnych? Z wiedzy burmistrza wynika, że firma Orange realizująca to zadanie ma opóźnienia, jednak analiza sieci światłowodowej pokazuje, że po zakończeniu prac większość osiedli jednorodzinnych otrzyma taki dostęp do internetu.

W sprawie założenia przez miasto liczników czasowych na sygnalizatorach świetlnych na ul. Warszawskiej burmistrz odpowiedział, że jest to droga w zarządzie GDDKiA, a miastu trudno jest na niej wprowadzać jakiekolwiek zmiany w organizacji ruchu. Są pewne pomysły, co prawda nie w temacie liczników, ale jeśli będą pozytywne odpowiedzi od GDDKiA, to niezwłocznie mińszczanie zostaną poinformowani.

Przy pytaniu o stworzenie na Serbinowie miejsc do wypoczynku i rekreacji burmistrz odpowiedział, że miasto jest w trakcie realizacji unijnego programu Human Smart City, w ramach którego takie miejsce powstanie na terenie po dwóch dawnych barakach. Niebawem będą uruchomione konsultacje z mieszkańcami.

Mińszczanie pytali o wiele różnych spraw, a transmisja trwała blisko godzinę. - Planujemy „Q&A” transmitować regularnie. – zaznaczyła Alicja Cichoń, starszy inspektor ds komunikacji społecznej – Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy oczekują spotkań internetowych o różnych porach dnia i tak to postaramy się zorganizować.

Czy taka forma kontaktu przypadła do gustu mieszkańcom? Według miejskich statystyk relacja dotarła do kilkunastu tysięcy odbiorców, więc zdaniem burmistrza warto i taką drogą komunikować się i poznawać oczekiwania uczestników życia lokalnej społeczności.

fot.: mat. prasowe UM Mińsk Maz.


Inne aktualności

OK