-3°C

20
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.14
PM25: 11.94 (79,58%)
PM10: 13.37 (29,71%)
Temperatura: -2.77°C
Ciśnienie: 1018.76 hPa
Wilgotność: 77.75%

Dane z 29.03.2023 09:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Patriotyczna wieczornica w internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych

03.05.2022
(fot. Grzegorz Margas / ZSE w Mińsku Maz.)

„Opowiedz nam moja ojczyzno, jak matka dzieciom ciekawym, o latach znaczonych blizną na wiekach chwały i sławy” – tymi słowami popularnej piosenki rozpoczęła się wieczornica patriotyczna poświęcona zbliżającemu się świętu Konstytucji 3 maja w mińskim internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Wydarzenie miało miejsce 28 kwietnia. Młodzież, przygotowana przez wychowawcę p. Krzysztofa Trojana, przybliżyła uczestnikom uroczystości tło historyczne wydarzeń zmierzających do uchwalenia majowej ustawy oraz trudnych wydarzeń, które nastąpiły krótko potem, włącznie z rozbiorami naszej ojczyzny. W montażu słowno-muzycznym przewijały się także recytacje wierszy wieszczów narodowych oraz śpiewy pieśni patriotycznych. Dobór treści miał za zadanie nie tylko przybliżyć podstawową faktografię i usystematyzować wiedzę wśród młodzieży, ale również – poprzez ekspresję (poezja, muzyka, wystrój oraz nastrój sali – wygaszone światła i palące się świece) pobudzić do wzniosłych uczuć. Podczas trwania wieczornicy na ekranie, za pomocą rzutnika multimedialnego, wyświetlane były słowa i obrazy, które miały na celu nie tylko zobrazować wygłaszane przez recytatorów i narratorów treści, ale też „dopowiedzieć” to, czego nie dało się wyrazić w krótkiej formie akademii.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili dyrektor ZSE Elżbieta Wieczorek oraz dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej, którzy na zakończenie uroczystości skierowali swoje słowa do zgromadzonej młodzieży.

oprac.: kt, fot. Grzegorz Margas / ZSE w Mińsku Maz.

Inne aktualności

OK