-1°C

65
Powietrze
Bywało lepiej...

PM1: 24.98
PM25: 45.17 (180,66%)
PM10: 69.23 (138,47%)
Temperatura: -0.76°C
Ciśnienie: 997.37 hPa
Wilgotność: 93.88%

Dane z 25.01.2021 14:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Papieska trójka walczy o książki!

24.11.2020

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim bierze udział w konkursie organizowanym przez Empik – „1000 powodów, by czytać”. Głosowanie trwa do 2 grudnia i są spore szanse na wygraną.

Do 2 grudnia można codziennie oddawać głosy w mobilnej aplikacji empik na mińską trójkę. Jeśli szkole uda się utrzymać w pierwszej piątce, to szkolna biblioteka wzbogaci się o 1000 książek i czytniki e-booków. 

- To dla naszej szkoły ogromna szansa na wzbogacenie szkolnej biblioteki i stworzenie naszym uczniom możliwości rozwijania ich potencjału. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania rodziców w promowanie idei konkursu czytelniczego. Mamy nadzieję, że przy wsparciu mińszczan i nie tylko, uda nam się znaleźć w pierwszej piątce – mówi dyrektor SP3, pan Grzegorz Wyszogrodzki.

Aby wziąć udział w konkursie, młodsi uczniowie pod kierunkiem nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Katarzyny Chłopik przygotowali pracę plastyczną, a starsi uczniowie pod kierunkiem polonistki Agnieszki Kożuchowskiej – krótki tekst o czytaniu. Aby wygrać, szkoła musi znaleźć się w piątce szkół z całej Polski, które zdobędą największą liczbę głosów. I tu potrzebna jest pomoc.

W mobilizowanie do codziennego głosowania bardzo zaangażowali się rodzice dzieci z papieskiej trójki. Założyli grupę na facebooku – https://www.facebook.com/groups/382668096119157, by się wzajemnie wspierać. Ogłaszają na tej stronie konkursy, przygotowują memy, plakaty, filmiki, by zachęcać do głosowania.

Filmik przygotowała także pedagog szkoły – pani Justyna Kołodziejczyk (filmik w załączniku). Pozostali nauczyciele mobilizują swoich uczniów i swoje rodziny, znajomych do głosowania.

Zachęcamy wszystkich do głosowania. Pomóżmy wspólnie dzieciom wygrać 1000 książek. Wystarczy codziennie do 2 grudnia głosować w aplikacji mobilnej empik.

Izabela Saganowska


Inne aktualności

OK