21°C

12
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.30
PM25: 7.20 (17,17%)
PM10: 7.73 (48%)
Temperatura: 20.69°C
Ciśnienie: 1005.09 hPa
Wilgotność: 57.36%

Dane z 30.05.2024 18:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Opowieści małżeńskie

15.05.2024
(fot.: minskmaz.com)

To tytuł wystawy, którą będzie można oglądać w Muzeum Ziemi Mińskiej. Jej wernisaż odbędzie się w sobotę 18 maja w ramach Nocy Muzeów. Co można będzie zobaczyć i jakie wydarzenia będą towarzyszyły temu wydarzeniu?

„Opowieści małżeńskie” to wystawa porcelany ślubnej i jubileuszowej, którą rzadko można podziwiać na wystawach. Tym większa jest to gratka dla mińszczan, którzy będą mogli przyjrzeć się z bliska m.in. przedmiotom o charakterze sakralnym, prezentom dla młodożeńców, np. wazonom ślubnym, porcelanie ze zdjęciem czy talerzom balwierskim. Potwierdzają to Ci, którzy 12 maja byli na przedpremierowym zwiedzaniu wystawy - bardzo się podobała.

– Producenci dawnych manufaktur, wychodząc naprzeciw potrzebom. Tworzyli różnorodne obiekty, które dla obdarowywanych małżonków były niejednokrotnie talizmanem na dalszą drogę życia – napisała w katalogu do wystawy Justyny Olkowicz-Gut, właścicielka prezentowanej w MZM kolekcji.

Justyna Olkowicz-Gut, podobnie jak państwo Gatys, eksperci w dziedzinie śląskiej porcelany będą na wernisażu podczas Nocy Muzeów i na pewno opowiedzą o wyjątkowych przedmiotach, które składają się na „Opowieści małżeńskie”.

Wernisaż, który rozpocznie się o godz. 18, uświetni minikoncert Karola Piątkowskiego (saksofon).

Oprac. na podst. mat. MZM


Inne aktualności

OK