11°C

9
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.47
PM25: 5.24 (34,91%)
PM10: 6.44 (14,32%)
Temperatura: 10.99°C
Ciśnienie: 1020.99 hPa
Wilgotność: 90.63%

Dane z 01.10.2023 01:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Obywatele Republiki

13.09.2023
(fot.: MDK Mińsk Maz.)

To tytuł finałowego koncertu XV Festiwalu Himilsbacha, który odbył się w niedzielę 10 września w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej. Na scenie można było podziwiać m.in. Renatę Przemyk i Kubę Badacha.

Międzypokoleniowy projekt „Obywatele Republiki” to uwielbiane do dziś przeboje Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika w nowych, świeżych interpretacjach. Publiczność mogła się przekonać, że legendarny repertuar ma w sobie moc, która pozwala w trudnych czasach łączyć ludzi w różnym wieku, a teksty autorstwa Grzegorza Ciechowskiego wciąż elektryzują i mówią o sprawach, które nic nie straciły na aktualności.

W mińsku „Obywatele Republiki” wystąpili w składzie: Renata Przemyk, Michał Wiraszko, Piotr Zioła, Kuba Badach i Leszek Biolik z zespołem. Artyści wykonali m.in. takie przeboje jak: „Paryż Moskwa”, „Mamona”, „Biała Flaga”, „Arktyka”, „Telefony w mojej głowie”, „Tak tak – to ja”, „Raz na milion lat” czy „Nie pytaj o Polskę”. Zebrana publiczność w sali koncertowej MSA żywo reagowała na to, co działo się na scenie. To był niezapomniany koncert. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia.

Oprac. na podst. mat. MDK MM

Inne aktualności

OK