19°C

39
Powietrze
Dobre powietrze.

PM1: 16.80
PM25: 23.64 (94,58%)
PM10: 30.81 (61,62%)
Temperatura: 19.17°C
Ciśnienie: 1019.73 hPa
Wilgotność: 91.38%

Dane z 09.08.2020 06:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

O kremlowskich wpływach na polską politykę

28.11.2019
(fot.: Sandra Budzyńska)

Na zaproszenie Alicji Cichoń i przy współpracy z wydawnictwem Arbitror do Mińska Mazowieckiego przyjechał Tomasz Piątek, dziennikarz, autor książek o takich politykach, jak Antoni Macierewicz czy Mateusz Morawiecki.

- Jak to się dzieje, że pan jeszcze „nie siedzi?” - od tego krótkiego pytania zaczęła Alicja Cichoń. - Myślałem, że pani zapyta, jak to się dzieje, że ja jeszcze żyję – odpowiedział przewrotnie Tomasz Piątek. - I zachodni dziennikarze bardzo często mi to pytanie zadają. Spotkanie miało miejsce w sali muzeum, gdzie eksponowana jest wystawa ikon, zatem red. Piątek na wstępie zaznaczył, że nie toczymy wojny z Rosją. Historia uczy, że Rosjanie są zwykle pierwszymi, którzy są ofiarami Kremla, czyli tej tyranii, która od setek lat panuje w Rosji i z tą tyranią, jak powiedział gość, toczymy wojnę. Wszystkie książki Piątka są udokumentowane i oparte na setkach źródeł. - Antoni Macierewicz próbował ze mnie zrobić terrorystę – kontynuował T. Piątek – Wysyłałem mu wiele pytań. Otrzymywałem w odpowiedzi wykręty lub oczywiste kłamstwa.

Kto w rządzie PiS był lub jest pod wpływem kremlowskim? Kto otrzymał dostęp do informacji NATO, mimo braku wskazań? Jakie są związki Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza z władzami Kremla i jaki to miało wpływ na sytuację polityczną i gospodarczą w Polsce? Na te pytania odpowiedź Tomasza Piątka można znaleźć w relacji ze spotkania pod linkiem

https://www.facebook.com/ArbitrorW/videos/663637337501784/

Obecni na spotkaniu pytali m.in. o trudności z MiGami, o prawybory prezydenckie w PO, o wojska amerykańskie w Polsce, czy sprawy gospodarcze.

Oprac.: mat. prasowe

Inne aktualności

OK