
Na pewno ucieszy wszystkich mińszczan jadących rano do stolicy powrót do nowego rozkładu pociągu z Mińska do Warszawy o godz. 6.28. Z kolei późnym wieczorem na tory powróci skład Warszawa Zachodnia – Mińsk Mazowiecki o godz. 0.39. A jak zapowiadają się inne połączenia? Najlepiej ocenić samemu. Nowy rozkład dostępny jest na https://www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-15-xii-19r-14-iii-20r
Jedno jest pewne, warto sprawdzić w weekend godziny połączeń w zmienionym rozkładzie jazdy PKP, żeby w poniedziałek, pierwszy dzień roboczy jego obowiązywania, uniknąć przykrych niespodzianek po przyjściu na peron. Z doświadczeń lat ubiegłych wiemy także, że coroczna zmiana rozkładu przebiegała różnie, więc warto uzbroić się w cierpliwość. A my trzymamy kciuki, żeby było jak najmniej opóźnień i wszystkie składy docierały do celu o czasie.
Warto też wiedzieć, że w dniach 17 i 18 grudnia w godz. 23-5 ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostanie wstrzymany z powodu budowy wiaduktu drogowego trasy A2. Pociągi na tym odcinku zastąpią autobusy.