-1°C

34
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 10.38
PM25: 20.40 (49,52%)
PM10: 22.28 (135,98%)
Temperatura: -0.76°C
Ciśnienie: 1004.95 hPa
Wilgotność: 95.50%

Dane z 10.12.2022 10:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Nowa IV liga

05.08.2022
(fot.: mat. MKS Mazovia)

W nadchodzącym sezonie forBET Mazowieckiej IV ligi w ujednoliconej jednej grupie o awans do III ligi rywalizować będzie 18 zespołów, które tym samym stworzą jedną z najsilniejszych IV lig w kraju. Zwycięzca ligi otrzyma bezpośredni awans do III ligi.

Tuż przed startem sezonu każdą z drużyn będziemy mogli poznać jeszcze lepiej, ponieważ przygotowany będzie Skarb Kibica tych rozgrywek, który będzie do nabycia w klubie. Poza mińską Mazovią skład IV ligi przedstawiał się będzie następująco:

1. MKS Marcovia Marki
2. Escola Varsovia Warszawa
3. Hutnik Warszawa
4. KS CK Troszyn
5. KS Raszyn
6. Mazur Karczew
7. MKS Piaseczno
8. MKS Przasnysz
9. Mszczonowianka Mszczonów
10. Narew 1962 Ostrołęka
11. Orzeł Baniocha
12. Oskar Przysucha
13. Świt Staroźreby
14. Victoria Sulejówek
15. Wilga Garwolin
16. Wisła II Płock
17. Ząbkovia Ząbki

KADRA

Górny rząd: Mateusz Bienias, Michał Bondara, Wojciech Trochim, Cezary Mitas, Rafał Słowik, Alan Grabek, Mateusz Pędowski Środkowy rząd: Tomasz Nieścieruk, Eryk Więdłocha, Cezary Osuch, Mateusz Łysik, Dominik Pusek, Kamil Szczęsny, Bartosz Malesa, Dawid Jabłoński Dolny rząd: Wojciech Wocial, Pavlo Ksyonz, Jakub Zatoski, Robert Kielak (Kierownik), Andrzej Kuć (Prezes), Marcin Sasal (Trener), Hubert Kąca, Oliwier Jurczak, Igor Krashnevskyi.

SPARINGI

Pelikan Łowicz (III liga) – Mazovia 2-3 (bramki: 2x Wocial, Trochim)
Świt Nowy Dwór (III liga) – Mazovia 1-2 (bramki: Malesa, Wocial)
Mazovia – Broń Radom (III liga) 1-0 (bramka: Bondara)
Mazovia – Pilica Białobrzegi (III liga) 2-0 (bramki: Malesa, Ksyonz)

PRZYSZLI:

Pierwszym letnim wzmocnieniem naszego zespołu jest Wojciech Trochim. Wychowanek MKS Mazovia podpisał z klubem 2-letni kontrakt i po ponad 18 latach wraca do Mińska Maz. gdzie zaczynał swoją bogatą piłkarską karierę. Wojtek może pochwalić się 42 występami w Ekstraklasie,
205 występami w 1 lidze, 26 występami w 2 lidze, 35 występami w 3 lidze. Łącznie zdobył 57 bramek i 37 asyst na szczeblu centralnym.
Drugim nowym zawodnikiem, który będzie reprezentował barwy naszego klubu to Eryk Więdłocha.
Wychowanek Juniora Ursynów. Przez większość swojej kariery juniorskiej i seniorskiej reprezentował Legię Warszawa. 25-letni pomocnik ostatnie dwa sezony spędził w 2-ligowej Pogoni Siedlce.
Kolejnym nowym zawodnikiem naszego zespołu został Tomasz Nieścieruk, 25-letni pomocnik jest wychowankiem Pogoni Siedlce, a przez ostatnich 7 sezonów reprezentował barwy 3-ligowego Podlasia Biała Podlaska.
Następny nowy kontrakt z Mazovią podpisał Mateusz Łysik, który wraca na ”stare śmieci” i w nadchodzącym sezonie ponownie będzie reprezentował barwy naszego klubu. Przez ostatnie 2 sezony „Łysy” z powodzeniem strzegł bramki w 3-ligowej Błoniance Błonie, a teraz powalczy o sukcesy mińskiej drużyny.
Ostatnim jak na razie (na 2 dni przed startym ligi) nowym zawodnikiem MKS Mazovia został Paweł Michalski. Wychowanek Chemika Bydgoszcz, w rundzie wiosennej występował w Tygrysie Huta Mińska, ma za sobą również występy w Mszczonowiance Mszczonów oraz Broni Radom. Nominalny napastnik o świetnych warunkach fizycznych.

ODESZLI:

W nadchodzącym sezonie w barwach MKS MAZOVIA nie zobaczymy: Łukasza Puciłowskiego (Mazur Karczew), Norberta Jędrzejczyka, Michała Markiewicza (Podlasie Sokołów Podlaski) i Krystiana Przyborowskiego (Marcovia Marki).

mat. MKS Mazovia


Inne aktualności

OK