-6°C

82
Powietrze
Zła jakość powietrza!
Jakość powietrza możemy określić jednym słowem - FATALNIE.

PM1: 43.75
PM25: 70.58 (282,32%)
PM10: 105.80 (211,6%)
Temperatura: -5.70°C
Ciśnienie: 1011.99 hPa
Wilgotność: 83.45%

Dane z 23.01.2019 00:50, airly.pl


facebook

Niewybuch na ul. Siennickiej

26.04.2018 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Ok. 60 osób ewakuowano w środę, 25 kwietnia 2018, w związku z odkryciem przez pracowników wykonujących przebudowę ulicy Siennickiej, przedmiotu z czasów wojny. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przybycia patrolu minerskiego. Saperzy przejęli znalezisko i sprawdzili pobliski rejon.

Wczoraj po południu w Mińsku Mazowieckim, podczas prac związanych z przebudową ul. Siennickiej, pracownicy wykonujący prace budowlane ujawnili przedmiot przypominający niewybuch z czasów wojny.

Powiadomieni o znalezisku policjanci, błyskawicznie dotarli na miejsce. Działania policjantów skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na zapewnieniu bezpieczeństwa przebywającym w rejonie osób. Policjanci wspomagani przez pozostałe służby w tym Żandarmerię Wojskową i Straż Pożarną ewakuowali z okolicznych bloków i domów ok. 60 osób. Na miejscu był obecny przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych.

O sytuacji został powiadomiony patrol minerski, który w trybie pilnym przyjął zgłoszenie. Do czasu przyjazdu saperów policjanci nie dopuszczali w rejon niewybuchu żadnych osób.

Po kilkudziesięciu minutach na miejsce przybył patrol minerski, który przejął czynności związane z odnalezionym przedmiotem. Funkcjonariusze sprawdzili teren, zabezpieczyli odnaleziony przedmiot i dali sygnał dowodzącemu na miejscu akcją o zakończeniu swoich działań. Tym samym mieszkańcy okolicznych bloków i domów mogli bezpiecznie wrócić do swoich zajęć.

Jak pokazały podjęte przez służby czynności, wszystko przebiegło sprawnie, profesjonalnie i co najważniejsze bezpiecznie.

Oprac. na podstawie: mz/KPP w MIńsku Maz.

Inne aktualności

OK