-5°C

57
Powietrze
Jakość powietrza jest średnia.

PM1: 19.67
PM25: 36.51 (97,63%)
PM10: 43.93 (243,42%)
Temperatura: -4.60°C
Ciśnienie: 1016.19 hPa
Wilgotność: 92.25%

Dane z 06.12.2023 09:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy i posiadał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów

05.10.2023

W miniony wtorek w nocy, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, na jednej z ulic miasta zauważyli mitsubishi, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Mundurowi dali kierowcy wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak nie reagował i podjął ucieczkę.

2 października, w godzinach nocnych policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, nadzorowali ulice miasta czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Tuz przed północą, na jednej z ulic mundurowi zauważyli samochód marki mitsubishi, którego styl jazdy wskazywał że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Patrolowi natychmiast zareagowali, podając kierowcy wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe, celem zatrzymania go do kontroli drogowej.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i przyspieszył podejmując ucieczkę, podczas której popełniał także liczne wykroczenia drogowe. Policjanci poinformowali dyżurnego komendy o zaistniałej sytuacji i podjęli pościg za mitsubishi, który trwał do pobliskiej miejscowości poza miastem, gdzie kierowca próbował jeszcze oddalić się pieszo z samochodu. W tym momencie, po krótkim pościgu pieszym policjanci zatrzymali kierowcę.

Podejrzenia mundurowych potwierdziło badanie alkomatem. 46-latek był nietrzeźwy, posiadał ponad promil alkoholu w organizmie. Na dodatek sprawdzenie w systemach policyjnych mieszkańca gminy Stanisławów wykazało, że posiada dwa sądowe dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.

Sprawdzenie mitsubishi także nie wypadło dobrze. W samochodzie brakowało aktualnych badań technicznych, w związku z czym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny.

Kierowca także został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonych dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, pomimo wydania polecenia przez osobę uprawnioną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Sprawa 46-latka znajdzie swój finał w sądzie.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, stanowi zagrożenie. Apelujemy: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

Przypominamy - niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych, zwolnij i się zatrzymaj. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK