1°C

28
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 9.95
PM25: 16.59 (110,62%)
PM10: 17.54 (38,98%)
Temperatura: 1.18°C
Ciśnienie: 1005.25 hPa
Wilgotność: 94.19%

Dane z 31.01.2023 21:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Nie miał prawa jazdy, przewoził narkotyki

01.12.2022
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

W zeszłym tygodniu policjanci z Halinowa zauważyli samochód, którego kierowca na widok radiowozu zmienił kierunek jazy. Nerwowe zachowanie mężczyzny od razu wzbudziło zainteresowanie mundurowych, którzy zatrzymali opla do kontroli. Policyjny nos nie zawiódł i tym razem. Kierowca nie miał prawa jazdy, a w aucie przewoził znaczną ilość narkotyków.

W ubiegłym tygodniu, policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Halinowie, jak co dzień patrolowali nocą ulice Okuniewa, czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców. Po godzinie 22:00 zauważyli samochód marki opel, którego kierowca na widok radiowozu zmienił tor jazdy. Dla czujnych patrolowców, nerwowe zachowanie kierowcy od razu stało się podejrzane. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie czynności kierowca był poddenerwowany. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, policjanci sprawdzili wnętrze auta. Znaleźli w nim znaczną ilość suszu roślinnego. W związku z podejrzeniem, że mogą być to środki odurzające, 31-letni kierowca został zatrzymany a substancja zabezpieczona. Na komisariacie, badanie narkotestem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Ujawniony susz to marihuana. Na tym jednak nie koniec. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec Warszawy ma zatrzymane prawo jazdy.

31-latek przyznał się do posiadania środków odurzających, za co odpowie przed sądem. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.  

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/mw / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK