2°C

16
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.67
PM25: 9.86 (39,43%)
PM10: 10.42 (20,84%)
Temperatura: 1.72°C
Ciśnienie: 1026.07 hPa
Wilgotność: 63.99%

Dane z 06.03.2021 14:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Nastolatkowie dokonali zniszczeń na 10 tys. złotych

11.01.2021
(fot.: KPP w Mińsku Mazowieckim)

7 młodych osób odpowie za dokonanie zniszczeń w niezamieszkałym budynku w miejscowości Dębe Wielkie. Jak ustalono, nastolatkowie przychodzili w to miejsce już od kilku tygodni, niszcząc kolejne sprzęty i elementy wykończenia domu. Wśród podejrzanych jest 17-latek z gminy Halinów i 6 osób nieletnich. Grupę młodych osób zauważyło dwóch policjantów z komisariatu w Halinowie jak wracali ze służby.

Dwóch policjantów z komisariatu w Halinowie, wracając ze służby, zauważyło na jednej z posesji w miejscowości Dębe Wielkie, grupę młodych osób podejrzanie się zachowujących. Nastolatkowie przebywali późną porą na terenie niezamieszkałego budynku. Funkcjonariusze postanowili bliżej przyjrzeć się tej sytuacji i sprawdzić czy nie dochodzi do łamania prawa.

Okazało się, że młodzież przebywa tam bez pozwolenia. Funkcjonariusze powiadomili swoich kolegów z jednostki. Na miejsce dotarł patrol mundurowych, dzielnicowi, oraz kolejni policjanci. W sumie na posesji funkcjonariusze zatrzymali 7 osób, jednego 17-latka oraz 6 osób nieletnich.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie 17-latkowi zarzutu niszczenia mienia, wyposażenia domu i elementów wykończenia. Dom szykowany był bowiem do wynajęcia. Straty pokrzywdzony oszacował na kwotę 10 tys. zł.

Młody mieszkaniec gminy Halinów przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze. Zachowanie nieletnich oceni teraz sąd rodzinny.

st. asp. Marcin Zagórski


Inne aktualności

OK