1°C

37
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 11.92
PM25: 22.42 (149,44%)
PM10: 24.29 (53,98%)
Temperatura: 0.64°C
Ciśnienie: 1025.08 hPa
Wilgotność: 97.00%

Dane z 04.12.2022 12:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Myśliwy zauważył podejrzanych o kradzież pastucha

06.11.2022

W minioną niedzielę myśliwy, który przebywał na ambonie zauważył mężczyzn, którzy w porze nocnej zbierają z łąki słupki ogrodzeniowe do pastucha. Zaniepokojony tą sytuacją powiadomił właściciela łąki, który szybko pojawił się na miejscu. Na miejsce wezwano również policję, która zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież słupków na kwotę 1000 zł.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Stanisławów. Myśliwy, który doglądał zwierzynę z ambony zauważył zadziwiającą sytuację. Otóż w porze nocnej, mężczyźni zwijali pastuch rolniczy na łące. Łowczy zaniepokojony tą sytuacją, szybko skontaktował się z właścicielem łąki. W rozmowie usłyszał, że nikt nie powinien zbierać w tym momencie słupków na jego łące. Właściciel natychmiast ruszył na miejsce, powiadamiając też o sytuacji policję. Na miejscu niezwłocznie pojawili się mundurowi ze Stanisławowa, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży. Warto zaznaczyć, że 48-latek z powiatu ząbkowskiego oraz 49-latkek z powiatu wołomińskiego, ukrywali się przed policjantami w przydrożnym rowie. Mimo to, zostali szybko zauważeni. Właściciel ocenił wartość słupków metalowych i plastikowych, które zostały zdemontowane na 1000 złotych. Na szczęście przedmioty udało się odzyskać, zanim zostały wywiezione z miejsca zdarzenia. Takie zakończenie tej sytuacji było możliwe dzięki myśliwemu, który sprawnie zareagował na to zdarzenie.

Teraz mężczyźni, którzy są podejrzani o dokonanie opisanego czynu odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK