-3°C

51
Powietrze
Jakość powietrza jest średnia.

PM1: 18.33
PM25: 30.85 (84,57%)
PM10: 38.06 (205,67%)
Temperatura: -3.21°C
Ciśnienie: 1001.66 hPa
Wilgotność: 69.35%

Dane z 05.02.2026 10:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Miński Orszak Trzech Króli

03.01.2019
IV Miński Orszak Trzech Króli - 06.01.2018

Przejdzie ulicami naszego miasta już po raz piąty – w tym roku w niedzielę, 6 stycznia. Jakie atrakcje czekają nas tym razem?

Miński Orszak Trzech Króli rozpocznie o godz. 12.30 msza święta w kościele p.w. Św. Antoniego z Padwy. Po niej orszak przejdzie ulicami miasta na Stary Rynek, gdzie trzej królowie oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus w szopce. A potem rozpocznie się wspólne kolędowanie.

- Robimy Orszak Trzech Króli już od pięciu lat. Dlaczego?  Bo to istotna cześć Bożego Narodzenia i świadectwo religijne dla mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Orszak to ciężka praca wolontariuszy,  którzy robią to bo tak trzeba, nie oczekując nic w zamian. Orszak to wreszcie ogromne święto uśmiechu i radości z narodzin Jezusa Chrystusa. Orszak daje poczucie wspólnoty z innymi, którzy razem z królami podążają co roku 6 stycznia do stajenki. Orszak to iskra, która zapala wielu do bycia dobrym przez cały rok – powiedział portalowi minskmaz.com Adam Zawadzki, organizator wydarzenia.

Orszak jest jedną z najpopularniejszych imprez w naszym mieście. Co roku przyciąga całe rodziny, młodzież i dorosłych, którzy tłumnie biorą w nim udział. Na pewno to zasługa sprawnej organizacji oraz atrakcji – są ułani, mikołaj, żywe zwierzęta w szopce, a nawet wielbłąd. Nie inaczej będzie w tym roku. A tak było w poprzednich latach: 2015 2016 2017 2018


Inne aktualności

OK