17°C

50
Powietrze
Bywało lepiej...

PM1: 20.25
PM25: 30.12 (120,47%)
PM10: 44.01 (88,02%)
Temperatura: 16.88°C
Ciśnienie: 1013.54 hPa
Wilgotność: 73.88%

Dane z 22.09.2020 21:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Mińska stacja pogodowa w aplikacji na smartfony

13.08.2020
(fot.: mat. prasowe)

Chodzi o popularną w naszym mieście stację pogodową zbudowaną przez mińszczan Piotra i Michała Gniado. Dzięki aplikacji mobilnej będzie można szybko i łatwo sprawdzić różne dane meteorologiczne.

– Postanowiliśmy napisać aplikację na smartfony, ponieważ według statystyk ponad połowa użytkowników odwiedza naszą stronę https://stacjameteommz.pl wykorzystując urządzenia mobilne. Aplikacja, którą stworzyliśmy, jest czytelniejsza i łatwiejsza w obsłudze na małych ekranach telefonów niż strona internetowa – przekonują Piotr i Michał Gniado.
 
W aplikacji dostępne są wszystkie bieżące pomiary wykonywane przez stację. Aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do danych, aplikacja posiada widżet, który można dodać na ekran główny telefonu. Prezentuje on najważniejsze parametry, m.in.: temperaturę, opad, zachmurzenie, indeks UV czy zanieczyszczenie powietrza.
 
Aplikacja dostępna jest do pobrania w Sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.szerwi.stacjameteommz. Kompatybilna jest ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android w wersji 6.0 oraz wyższej.
 
– Będzie ona stale przez nas rozwijana, a najświeższe informacje na jej temat publikować będziemy na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/stacjameteommz. Docelowo chcemy, aby aplikacja zawierała wszystkie funkcje dostępne na stronie internetowej, czyli wykresy oraz skrajne odnotowane wartości przez stację meteorologiczną. W głowie mamy również mnóstwo innych pomysłów na nowe funkcjonalności, na przykład ostrzeżenia przed zbliżającą się burzą – zapewniają Piotr i Michał Gniado.

Twórcy na razie nie planują wydania aplikacji na urządzenia z systemem iOS, jednak nie wykluczają stworzenia takiej wersji w przyszłości.


Inne aktualności

OK