2°C

66
Powietrze
Bywało lepiej...

PM1: 28.04
PM25: 45.73 (182,91%)
PM10: 70.39 (140,78%)
Temperatura: 1.71°C
Ciśnienie: 1004.69 hPa
Wilgotność: 92.00%

Dane z 21.01.2021 19:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Mińscy policjanci ujawnili kolejny cofnięty licznik

28.07.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim ujawnili kolejny przypadek rozbieżności we wskazaniach drogomierza z przebiegiem wpisanym do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Różnica pomiędzy ostatnim zapisem dokonanym na stacji diagnostycznej a stanem faktycznym w kontrolowanej hondzie wyniosła blisko 20 tys. kilometrów.

W ubiegłym tygodniu na terenie gminy Halinów mundurowi zatrzymali do kontroli kierującą samochodem Honda, która przekroczyła w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze realizując czynności w ramach nowych uprawnień stwierdzili również rozbieżność wskazań licznika z zapisem dokonanym w czasie ostatniego badania technicznego na stacji diagnostycznej. Licznik wskazywał blisko 20 tys. kilometrów mniejszy przebieg. Policjanci w toku prowadzonych czynności będą wyjaśniać w jaki sposób doszło do różnicy wskazań i kto jest za to odpowiedzialny. Należy pamiętać, że ingerencja we wskazania samochodowego drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Policja przypomina, że każdy może samodzielnie sprawdzić stan licznika z ostatniego badania technicznego pojazdu, którego jest się właścicielem lub posiadaczem korzystając z usługi "Mój Pojazd": https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/moj-pojazd 

Oprac. na podstawie mat. KPP w Mińsku Maz. / sierż. szt. Magdalena Tchórzewska


Inne aktualności

OK