15°C

17
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.28
PM25: 10.22 (40,86%)
PM10: 13.07 (26,14%)
Temperatura: 14.98°C
Ciśnienie: 1014.86 hPa
Wilgotność: 91.38%

Dane z 05.08.2020 00:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Mińscy ósmoklasiści szykują się wraz z Elitmatem do kwietniowych egzaminów

12.03.2019
(fot.: Elitmat)

W sobotę 9 marca odbyło się kolejne wyjątkowe wydarzenie dla ósmoklasistów w Mińsku Mazowieckim w Elitmacie. Blisko osiemdziesiąt osób wspólnie powtarzało do egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Rekord został pobity!

Była to już druga edycja Maratonu, a do udziału w każdej kolejnej zgłasza się coraz więcej osób. Co będzie 6 kwietnia, kiedy to zaplanowana jest kolejna, trzecia już edycja? Czekamy na kolejne bicie rekordu wspólnych przygotowań do egzaminu. Sobotnią edycję Maratonu, podobnie jak poprzednią, poprowadziła pani Renata Ziółkowska.

Maratony edukacyjne to wydarzenia, które już na stałe zagościły w Elitmacie i w których biorą udział nie tylko mieszkańcy naszego miasta. Niektórzy przyjeżdżają z miejscowości oddalonych nawet o sto czy dwieście kilometrów, bo taka wspólna nauka naprawdę przynosi efekty.

Wielu uczestników Maratonów podkreśla, że podczas Maratonów panuje super atmosfera i że chce się pracować. Co zaskakujące Maratony trwają kilka godzin, a młodzież często po zakończeniu mówi, że „szybko minęło”. To chyba najlepsze podsumowanie kilku godzin wspólnego rozwiązywania zadań z matematyki.

- Pomysł Maratonów narodził się dwa lata temu i początkowo były to Maratony Maturalne, ale jak widać, taka forma wspólnego powtarzania pasuje zarówno maturzystom jak i ósmoklasistom. Często mam pytania, czy takie Maratony moglibyśmy organizować również w innych miastach w Polsce. Na razie jest Mińsk, ale co będzie dalej, to zobaczymy. Każde takie spotkanie to świetna przygoda, mnóstwo matematyki, przesympatyczne rozmowy z młodzieżą, wspólna kawa, herbata i jedzenie kanapek, ... ale i praca. Często słyszymy o młodzieży, że nie podejmuje wyzwań. Maratony temu przeczą, a formuła podoba się uczestnikom i co najważniejsze - jak sami piszą - jest skuteczna – mówi Dariusz Kulma – pomysłodawca Maratonów, który już za tydzień, 16 marca, poprowadzi Maraton Maturalny.

Więcej informacji o Maratonach Ósmoklasisty: http://elitmat.pl/maraton-matematyczny/osmoklasisty
Więcej informacji o Maratonach Maturalnych: http://jakzdacmaturezmatematyki.pl/maturalny-maraton-matematyczny

Inne aktualności

OK