facebook

Mazovia mistrzem IV ligi grupy północnej

20.06.2018 Opracowanie oraz foto: MKS Mazovia Mińsk Maz.
(fot.: MKS Mazovia)

W ostatniej kolejce IV ligi mazowieckiej gr północnej Mazovia pewnie i wysoko pokonała MKS Ciechanów i zapewniła sobie tym samym historyczne pierwsze miejsce na tym szczeblu rozgrywek.

Mecz od samego początku do końca był kontrolowany przez mińszczan. Stawka meczu była wysoka, ale nie trzeba było forsować tempa za wszelką cenę. Wystarczyło wykorzystać nadarzające się sytuacje i to się udało. Już w pierwszej połowie za sprawą Karola Noiszewskiego i Alana Grabka Mazovia mogła świętować sukces. Na początku drugiej połowy do strzelców bramek dołączyli Michał Bondara i Żenia Romanov i można było na spokojnie doczekać końca tego jednostronnego widowiska. Goście odpowiedzieli tylko raz. Po dynamicznej akcji Tomasz Kamiński strzelił gola honorowego.
Tytuł mistrza IV ligi niestety jeszcze nie premiuje awansem Mazovii do III ligi. Za tydzień w sobotę 23 czerwca o godz. 17:00 podopieczni trenera Andrzeja Sieradzkiego podejmą u siebie Broń Radom - mistrza grupy południowej. Dopiero zwycięzca tego dwumeczu będzie mógł świętować awans do rozgrywek makroregionu złożonego z 4 województw.

Pomeczowa wypowiedź Trenera Andrzeja Sieradzkiego: Byliśmy optymalnie przygotowani i skoncentrowani do tego spotkania. Zdawaliśmy sobie sprawę jaka jest ranga meczu. Wiedzieliśmy także, że nie tracąc bramki wygrywamy ligę. Po prostu wynik 0:0 nam wystarczał, aby zająć pierwsze miejsce i awansować do baraży. Do meczu podeszliśmy na spokojnie, doskonale zdając sobie sprawę, że mecz trwa 90 minut i na pewno będziemy mieli swoje sytuacje. Przede wszystkim nie chcieliśmy stracić bramki. Z drugiej strony mamy taką siłę ognia, że w każdej chwili możemy strzelić bramkę. W pierwszej połowie szybko przejęliśmy kontrolę nad meczem co potwierdziliśmy schodząc na przerwę prowadząc 2:0. Szybko zdobyte dwa gole w drugiej części meczu zgasiły zespół z Ciechanowa. Ich nieliczne sytuacje, w tym bramkowa, wynikły z naszej niefrasobliwości i pozwolenia sobie na trochę zabawy z przodu. Wygrywamy ligę, więc cel jaki sobie założyliśmy przed sezonem zrealizowaliśmy. Teraz zostaje nam tylko ta nagroda.

---

MAZOVIA Mińsk Maz - MKS Ciechanów 4:1 (2:0)

Bramki: 22' Noiszewski (as. Romanov), 44' Grabek (as. Noiszewski), 48' Bondara (as. Tokaj), 55' Romanov (karny), 62' Kamiński (Ciechanów).

Skład Mazovia: Łysik (82' Budzikur) - Romanov (65' Matak), Grabek(c) (56' Krajewski), Kozikowski, Herman (68' Kowalczyk), Zatorski, Słowik, Noiszewski, Tokaj (60' Kozakiewicz), Janusiewicz, Bondara (82' Smoderek). Rezerwa: Teodorski.

Żółte kartki: 86' Olszewski (Ciechanów) 87' Olszewski (Ciechanów) - druga żółta w konsekwencji czerwona.