13°C

19
Powietrze
Wspaniałe powietrze!
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.25
PM25: 11.56 (46,25%)
PM10: 15.55 (31,1%)
Temperatura: 13.13°C
Ciśnienie: 1009.72 hPa
Wilgotność: 98.40%

Dane z 16.07.2019 23:15, airly.pl


facebook

Mariusz Szczygieł w Mińsku

07.12.2018
(Fot. Valdi Piekarski (MBP))

Słowa dotrzymał i wrócił do naszego miasta, by spotkać się z czytelnikami. Mariusz Szczygieł był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w czwartek, 6 grudnia...

Pod koniec maja Mariusz Szczygieł odsłonił w Alei Gwiazd Literatury w Mińsku swoją gwiazdę. Podczas gali obiecał, że wróci do Miejskiej Biblioteki Publicznej, by spotkać się z czytelnikami. Warto było poczekać, bo właśnie ukazała się jego najnowsza książka „Nie ma” – zbiór historii o śmierci, a także o przemijaniu, odchodzeniu, żałobie, oswajaniu utraty, doświadczania braku, pogodzeniu się z nieuniknionym losem czy o pamięci.

– Materiały do książki dojrzewały we mnie prawie dekadę. Do niektórych musiałem dojrzeć z wiekiem. Znaleźć dla niech odpowiednią formę – przekonywał.

I opowiadał o tym, jak rozmawiał z niektórymi bohaterami swoich reportaży, namawiał do zadawania najprostszych pytań, zdradzał tajniki pracy reportera. A po spotkaniu ustawiła się długa kolejka wielbicieli jego książek, by zdobyć autograf reportera i porozmawiać z nim już bardziej prywatnie. Trzeba przyznać, że Mariusz Szczygieł zrobił licznie zgromadzonym czytelnikom w MBP bardzo cenny mikołajkowy prezent. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia.

Fot. Valdi Piekarski (MBP)

Inne aktualności

OK
##FOOTER##