9°C

24
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.06
PM25: 14.50 (58%)
PM10: 16.55 (33,09%)
Temperatura: 8.51°C
Ciśnienie: 1030.97 hPa
Wilgotność: 65.50%

Dane z 24.10.2021 15:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Mają oko na piratów drogowych

04.10.2021

Mundurowi z mińskiej „drogówki” kolejny weekend prowadzili działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Zatrzymane dowody rejestracyjne, prawo jazdy, nałożone mandaty karne i zarzuty karne za niezatrzymanie się do kontroli to efekty policyjnych czynności. Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego!

W miniony weekend policjanci wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy kontynuowali rozpoczęte tydzień temu działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W ramach działań prowadzili zintensyfikowane kontrole drogowe.

Jedna z nich zakończyła się pościgiem za kierowcą volkswagena. 30-latek z gm. Borowie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydania sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Funkcjonariusze jechali za uciekającym kierowcą z Mińska Mazowieckiego do Huty Mińskiej, gdzie jadący z nadmierną prędkością volkswagen wjechał w leśną drogę, czasowo wyłączając światła i kontynuując ucieczkę w ciemności.

Funkcjonariusze dysponując numerami rejestracyjnymi, ustalili miejsce zamieszkania kierowcy. Następnego dnia rano, kryminalni zatrzymali 30-latka w Stoczku Łukowskim. W portfelu mężczyzny znaleziono ponadto torebkę foliową z białym proszkiem. Substancję zabezpieczono a 30-latek trafił do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy dał podstawy, aby przedstawić mężczyźnie zarzuty ucieczki przed patrolem policji, posiadania oraz udzielenia narkotyków swojej znajomej. Zabezpieczony biały proszek okazał się bowiem metamfetaminą.

30-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Sprawa trafi do sądu. Za te czyny podejrzanemu może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej również inny kierowca nie zatrzymał się do kontroli. To kierujący audi mieszkaniec gm. Dębe Wielkie. Policjanci informują, że nie zatrzymanie się do kontroli pomimo wydania sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ostrzegają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej przed tzw. „piratami drogowymi”. Przeprowadzone weekendowe działania to kolejne mandaty karne nałożone za wykroczenia drogowe, zatrzymane prawo jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych.

Jedźmy stosując się do przepisów ruchu drogowego! Kolejne działania mińskiej „drogówki” niebawem.

asp. szt. Marcin Zagórski/G.P / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK