facebook

„Magnet” na gali kończącej sezon Mistrzostw Polski Motocykli zabytkowych PZM

15.12.2019
(fot.: K.D.M. Magnet)

Pierwszy weekend grudnia był dla mińskiego Klubu Dawnych Motocykli „Magnet” niezwykle podniosłym i radosnym czasem. Właśnie wtedy w podwarszawskim Ołtarzewie miała miejsce gala Polskiego Związku Motorowego, oficjalnie kończąca sezon rajdowych Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych A.D. 2019.

Reprezentanci naszego miasta przywieźli wiele nagród indywidualnych, zdobytych w poszczególnych klasach wiekowych motocykli. Tytuł „Mistrza Polski” w klasie post”60 zdobył Kamil Deska. Wicemistrzostwo w klasie pre”60 wywalczył Marcin Lipiński, kolejno IV i V w tej klasyfikacji zajęli Tomasz Budzyński i Piotr Wojdyga. Na piątej pozycji w klasie post”70 uplasował się Adam Marczuk. Dodać należy, że w tegorocznych zmaganiach startowało blisko 140 zawodników z 24 klubów i Automobilklubów z całego kraju, zatem konkurencja była bardzo duża, a rywalizacja zażarta.

W klasyfikacji grupowej, Klub Dawnych Motocykli „Magnet” wywalczył drugą pozycję, przywożąc tytuł „Wicemistrza Polski”. Dodatkowo, organizowany w naszym mieście, przez klub Magnet, majowy rajd motocykli zabytkowych uzyskał doskonałe wyróżnienie. Otrzymał tytuł „Najlepszej rundy motocyklowej” sezonu 2019. Ta pozycja została wyłoniona podczas internetowego plebiscytu, a miński klub, co godne podkreślenia został uhonorowany w ten sposób już po raz kolejny, w dodatku rok po roku.

To mobilizuje do dalszej pracy i kolejnych startów w następnym sezonie. Za rok powalczymy o mistrzostwo dla Mińska!

Tekst: Daniel Gągol, zdj. K.D.M. Magnet