18°C

25
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 11.18
PM25: 14.73 (34,78%)
PM10: 15.65 (98,18%)
Temperatura: 18.09°C
Ciśnienie: 1010.53 hPa
Wilgotność: 86.50%

Dane z 19.06.2024 05:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Magazyn czasowego składowania w Mińsku Mazowieckim. Nowa inwestycja na mapie Mińska

23.02.2024
(fot.: mat. prasowe FEBO Logistic Sp. z o.o.)

W Mińsku Mazowieckim, przy ul. Grobelnego, właśnie rozpoczął działalność magazyn czasowego składowania. Ta nowa inwestycja stanowi ważny krok w logistyce i handlu, a jej funkcje są kluczowe dla firm importujących towary spoza Unii Europejskiej.

Bezpieczeństwo i Praktyczność

Magazyn czasowego składowania, zarządzany przez firmę FEBO Logistic, oferuje bezpieczne miejsce przechowywania towarów nieunijnych. Dzięki współpracy z PKP Cargo S.A., magazyn umożliwia składowanie towarów w okresie komplementacji dokumentów do odprawy celnej. To rozwiązanie pozwala uniknąć kosztownych przestojów aut ciężarowych, które dostarczają te towary.

Miejsce uznane

Miejsce uznane przez organy celne znajduje się bezpośrednio przy magazynie FEBO Logistic. To miejsce o specjalnym przeznaczeniu, dedykowane do przedstawienia gotowości towaru do kontroli przez organ celny. Dla operatora logistycznego jest to duże ułatwienie, ponieważ nie musi on wysyłać swoich kierowców i pojazdów do urzędów celnych, aby tam wypełnić konieczne procedury.

Możliwości dla Lokalnych Firm

Dzięki zaangażowaniu lokalnego przedsiębiorcy, magazyn czasowego składowania staje się pierwszym miejscem w rejonie, które posiada zezwolenie na pełnienie czynności przez Izbę Celno-Skarbową. To otwiera nowe możliwości dla firm z naszego regionu, które importują towary z USA, Chin, Indii czy Wielkiej Brytanii.

Warto podkreślić, że magazyn ten to nie tylko miejsce składowania, ale także kluczowy element w procesie handlu międzynarodowego. Jego funkcje pozwalają na elastyczne reagowanie na potrzeby rynku, minimalizując czas zatrzymania towarów. To ważny krok dla lokalnej gospodarki i rozwijającego się Mińska Mazowieckiego.

mat. prasowe FEBO Logistic Sp. z o.o.


Inne aktualności

OK