27°C

8
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.73
PM25: 4.90 (11,63%)
PM10: 5.23 (32,67%)
Temperatura: 26.95°C
Ciśnienie: 1017.80 hPa
Wilgotność: 38.16%

Dane z 27.05.2024 15:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

M4E 2022 – dzień trzeci

29.08.2022
(fot.: Leszek Siporski, minskmaz.com)

Sporo działo się podczas ostatniego dnia festiwalu M4Europe – Mińsk dla Europy – Europa dla Mińska. Nie tylko można było posłuchać fantastycznych wykonawców z Urszulą i jej zespołem na czele, ale także przekonać się, w jaki szczególny sposób Rada Europy wyróżniła nasze miasto...

Trzeci festiwalowy dzień rozpoczął się od koncertu Alicji Janosz dla dzieci na tarasie Miejskiego Domu Kultury. Dwie godziny później na tej samej scenie można było posłuchać Chóru Manufaktura Dźwięku. Sporo emocji dostarczył również występ ukraińskiej artystki Mariny Bezpaliuk, która zaśpiewała różne ukraińskie piosenki – jedna z nich poświęcona była bohaterskim żołnierzom walczącym o wolność w Ukrainie, co było bardzo wzruszającym momentem. Publiczności bardzo też podobał się występ zespołu Desorientacja – muzycy zaprezentowali własne aranżacje przebojów z lat 60., 70. i 80., np. „Poszłabym za tobą” czy „Tyle słońca w całym mieście”.

Następnie festiwal przeniósł się na dużą scenę na dziedzińcu MDK. Po krótkim występie Studia Tańca La Flaca naszemu miastu oficjalnie zostało wręczone Odznaczenie Honorowe Rady Europy „Plaque of Honour”. Rada Europy doceniła działania Mińska Mazowieckiego wzmacniające wartości europejskie, takie jak: solidarność, równość, tolerancja i współpraca w rożnych obszarach aktywności obywatelskiej. Mińsk Mazowiecki jest jedynym miastem w Polsce, któremu przyznano w tym roku to wyjątkowe wyróżnienie – tym bardziej ono cieszy.

Potem już festiwalową scenę przejęli artyści. Można było usłyszeć znakomity koncert Stana Breckenridge z USA. A na wielki finał wystąpiła Urszula z zespołem, która zaśpiewała swoje największe przeboje.

W trakcie trzeciego dnia festiwalu M4Europe – Mińsk dla Europy – Europa dla Mińska w parku Dernałowiczów odbywały się też aktywności artystyczno-integracyjne dla dzieci i rodzin, które prowadzili wolontariusze z Centrum Młodzieżowego Międzyczas. Można także było podziwiać w parku dawne motocykle, bo przyjechali na nich na festiwal Członkowie KDM „Magnet”. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z finałowego dnia M4E.

Inne aktualności

OK