20°C

22
Powietrze
Wspaniałe powietrze!
Idealny dzień na aktywność na świeżym powietrzu

PM1: 10.13
PM25: 13.11 (52,46%)
PM10: 17.19 (34,37%)
Temperatura: 20.27°C
Ciśnienie: 1015.83 hPa
Wilgotność: 83.98%

Dane z 19.06.2019 11:15, airly.pl


facebook

Ławeczka, która zbliża ludzi

31.05.2019
(fot.: minskmaz.com)

Jej siedzisko nie jest proste, tylko zakrzywione do środka. Jeśli dwie osoby usiądą na jej brzegach, od razu przysuną się do siebie. I o to właśnie chodzi. Gdzie stoi ławeczka i kto ją wymyślił?

Ławeczkę zamontowano w Alei Radości Trzeciego Wieku przy skwerze nieopodal dawnego dworca PKS. To pomysł seniorów ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku”, które prowadzi Miński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Stowarzyszenie w tym roku obchodzi dziesiątą rocznicę powstania i jego członkowie postanowili to uświetnić w miejskiej przestrzeni. Trzeba przyznać, że to ciekawy architektoniczny pomysł, którego realizatorami byli Alicja Rycielska i Marian Baranowski ze Stowarzyszenia RTW. Takiej ławeczki jeszcze w naszym mieście nie było.

– Ławeczka stoi w miejscu, gdzie codziennie przechodzi wiele osób – młodzież, rodzice z dziećmi, ludzie starsi. Wszyscy są zaganiani, ciągle się spieszą, tymczasem chcieliśmy, by przysiedli choć na chwilę na ławeczce, zbliżyli się do drugiego człowieka, uśmiechnęli się do siebie – stąd to zakrzywione siedzisko – wyjaśnia portalowi minskmaz.com Jadwiga Maciejewska, prezeska Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku”.

I dodaje, że jeszcze w tym roku w Alei zostaną dosadzone rośliny w miejsce tych, które uschły. A obok ławeczki powstanie Kapsuła Czasu, w której mińscy seniorzy schowają artefakty związane ze swoją aktywnością w mieście. Gratulujemy świetnych pomysłów i zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności. I zapraszamy oczywiście wszystkich do zbliżania się do siebie na ławeczce :)

Inne aktualności

OK