17°C

11
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.12
PM25: 6.59 (26,37%)
PM10: 8.50 (16,99%)
Temperatura: 17.29°C
Ciśnienie: 1022.45 hPa
Wilgotność: 59.99%

Dane z 28.05.2020 14:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Kupił sobie prawo jazdy

16.04.2019 MZ / KPP w Mińsku Maz
Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Zarzut posługiwania się podrobionym prawem jazdy usłyszał 33-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, który podczas kontroli drogowej okazał ten dokument dzielnicowemu. Mężczyzna chciał w ten sposób ukryć brak posiadanych uprawnień do kierowania. Przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Dzielnicowy mińskiego rewiru uzyskał informację o 33-letnim mieszkańcu Mińska Mazowieckiego, który posługuje się podrobionym międzynarodowym prawem jazdy. Dzielnicowy ustalił także jakim pojazdem porusza się ten mężczyzna. Przed kilkoma dniami, będąc w rejonie służbowym zauważył ten pojazd i natychmiast zatrzymał go do kontroli. Okazało się, że osobowym nissanem kierował podejrzewany mężczyzna. Od początku kontroli zachowywał się bardzo nerwowo.

33-latek okazał policjantowi dokumenty w tym międzynarodowe prawo jazdy wraz z tłumaczeniem. Funkcjonariusz bardzo dokładnie zweryfikował dokument. Jego autentyczność wzbudzała podejrzenia. Okoliczności wskazywały na to że, mógł być podrobiony. Kontrolowany 33-latek, w rozmowie z policjantem, przyznał, że prawo jazdy kupił około dwóch lat temu na targowisku w Konstancinie – Jeziornej. Prawo jazdy zostało zabezpieczone a mężczyzna trafił na komendę.

Tam usłyszał zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Przyznał się do zarzucanego czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny. Ponadto w wyniku sprawdzenia mężczyzny w policyjnych rejestrach okazało się, że nigdy nie posiadał on żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci przestrzegają przed takim postępowaniem. Pamiętajmy że na drodze nie jesteśmy sami. Poprzez swoje odpowiedzialne zachowanie dbamy o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Jedyną możliwością legalnego poruszania się po drodze, jest uzyskanie w tym zakresie odpowiednich dla danego pojazdu uprawnień. Wszelkie próby łamania przepisów drogowych będą surowo egzekwowane.


Inne aktualności

OK