facebook

Kolejny rekordowy sukces Patryka

14.04.2023
(fot.: FB Patryk Świętochowski – Marathon & over)

Po 45 godzinach biegania i pokonaniu dystansu 301,77 km mińszczanin Patryk Świętochowski zakończył swój udział w Backyard Ultra Jēkabpils na Łotwie. Ustanowił kolejne rekordy, a które miejsce zajął w ostatecznej klasyfikacji?

Wynik Patryka 301,77 km jest nowym rekordem Polski (poprzednio Bartosz Fudali 274,946 km) oraz nowym rekordem świata w kategorii u23 (poprzednio Joshi Kartik również 274,946 km).

W samych zawodach Patryk zajął 2. miejsce, przegrywając jedynie z rekordzistą Łotwy i reprezentantem tego kraju na indywidualnych mistrzostwach świata w USA Ritvarsem Kalninšem (308,476 km). Finał potrzebny do rozstrzygnięcia zwycięstwa trwał przez ponad 100 km, co pokazuje, jak bardzo wyrównany był to pojedynek. Na trzecim miejscu w zawodach uplasował się Kristaps Kanna z wynikiem 201,18 km (30 godzin).

Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają i wierzyli w nowy rekord Polski. Wiem, że jestem w stanie biegać jeszcze dalej i wyniki powyżej 50 godzin to tylko kwestia czasu. „Granice nie istnieją. To co teraz wydaje nam się, że jest granicą, w momencie gdy ją przekroczymy, staje się początkiem nowego jutra” – napisał Patryk na swoim Facebooku.