5°C

32
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 11.70
PM25: 19.38 (45,89%)
PM10: 20.65 (129,17%)
Temperatura: 5.38°C
Ciśnienie: 1011.86 hPa
Wilgotność: 91.63%

Dane z 05.03.2024 12:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Kolejny raz policyjny nos nie zawiódł

23.01.2024
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

16 stycznia mińscy kryminalni, realizując ustalenia własne udali się na jedną z posesji w Mińsku Mazowieckim, gdzie zatrzymali 46-latka poszukiwanego listem gończym i nakazem doprowadzenia. Mężczyzna miał na koncie karę 5 lat pozbawienia wolności, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwo narkotykowe. Doświadczenie służbowe oraz czujność policjantów, doprowadziła do ujawnienia ponad pół kilograma różnych środków odurzających w miejscu przebywania poszukiwanego.

W miniony wtorek policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, realizując ustalenia własne dotyczące miejsca ukrywania się osoby ściganej listem gończym, udali się do jednego z domów na terenie miasta. Tam zatrzymali zaskoczonego 46-latka, który był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Siedlicach, celem odbycia kary 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo na mężczyznę został wydany nakaz doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim, celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego został zatrzymany, i następnego dnia trafił do zakładu karnego.

Policjanci ustalili także, że w domu mogą znajdować się środki odurzające. W związku z tym dokonali na miejscu przeszukania. I tym razem policyjny nos nie zawiódł. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w pomieszczeniach kryminalni ujawnili różne środki odurzające, w tym mefedron, marihuanę, haszysz i kokainę o łącznej ilości ponad pół kilograma.

W sprawie podejrzenia posiadania znacznej ilości środków odurzających toczy się odrębne postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK