3°C

21
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.90
PM25: 12.68 (50,72%)
PM10: 15.66 (31,32%)
Temperatura: 2.73°C
Ciśnienie: 1016.00 hPa
Wilgotność: 97.00%

Dane z 23.04.2021 02:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Kolejny elektryczny autobus w Mińsku

09.03.2021
(fot.: UM Mińsk Maz.)

We wtorek, 9 marca pasażerowie linii komunikacji miejskiej M1 mogli przekonać się, jak jeździ się po ulicach naszego miasta autobusem elektrycznym. Pasażerki, które weszły do środka otrzymały prezent…

Autobus zaprezentowała spółka ARP E-VEHICLES w ramach promocji elektromobilności i ekologicznego transportu publicznego. Pojazd wykonany jest w prawie 60% z polskich komponentów, a dzięki silnikowi elektrycznemu jest cichy i ekologiczny. Przystosowany jest też do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażony w rampę i układ przyklęku. W Mińsku został zaprezentowany model o długości 8,5 m, który jednorazowo może zabrać na pokład do 65 pasażerów, w tym 23 na miejscach siedzących. Autobus wyposażony jest w baterie NMC o pojemności 142 kWh, zapewniające zasięg do 140 km oraz własną ładowarkę pokładową. Posiada na wyposażeniu hybrydowy system ogrzewania (spalinowo-elektryczny), klimatyzację, elektroniczne tablice kierunkowe, monitoring wizyjny, darmowe Wi-Fi oraz ładowarki do telefonów.

Miłym akcentem były tulipany wręczane każdej pasażerce, która podczas przejazdu pokazowego wsiadła do „elektryka”.

To był już drugi pokaz zeroemisyjnego autobusu w naszym mieście. Wcześniej, 9 grudnia mińszczanie mogli przekonać się osobiście o zaletach najnowszego autobusu elektrycznego marki Mercedes – eCitaro, który przez pół dnia obsługiwał linię M2. Czy elektryczne autobusy to przyszłość transportu w Mińsku? Miasto stara się o dofinansowanie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakupu autobusów elektrycznych do obsługi komunikacji miejskiej z programu „Zielony transport publiczny”. Może już wkrótce będą one jeździć ulicami Mińska?

Oprac. na podst. mat. FB Miasto Mińsk Mazowiecki i ARP E-VEHICLES


Inne aktualności

OK