0°C

6
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.41
PM25: 3.73 (14,91%)
PM10: 4.03 (8,05%)
Temperatura: 0.49°C
Ciśnienie: 1001.75 hPa
Wilgotność: 98.88%

Dane z 28.01.2022 09:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Kolędowali dla Igora Boguckiego

20.12.2021
(fot.: Leszek Siporski)

Charytatywny rockowy koncert kolęd dla Igora zgromadził w Miejskim Domu Kultury ludzi dobrej woli, którzy postanowili wesprzeć Igora Boguckiego w jego powrocie do zdrowia. W sobotę 18 grudnia ze sceny wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i świąteczne piosenki, ale nie tylko...

Igor Bogucki trafił do szpitala blisko rok temu po wypadku na quadzie, w wyniku którego doszło do podtopienia, zatrzymania krążenia i zachłystowego zapalenia płuc z ARDS. W wyniku aspiracji zanieczyszczonej wody, rozwinęła się u niego grzybica OUN. Jej leczenie jest trudne i może trwać przez wiele lat, a nawet do końca życia. Igor będzie potrzebował specjalistycznej opieki i sprzętu rehabilitacyjnego. Dlatego Tomasz Bębnowicz wraz kolegami z zespołu Betrhael wpadł na pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego dla Igora. Na scenie MDK wybrzmiały świąteczne utwory zaaranżowane na rockową nutę, które zespół wykonał wspólnie z wokalistami: Julią Piekarską, Sandrą Niedziałek, Weroniką Sęktas i Marcinem Błądzińskim. Przeprowadzono także licytację przedmiotów, przekazanych na ten cel przez ludzi dobrej woli. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów-cegiełek i licytacji w kwocie 3351 zł. zostały przekazane na leczenie dzielnego Igora.

- Inicjatywa chłopaków z Betrhael porwała serducho od pierwszego telefonu Tomka. Jestem bardzo nimi zbudowana, zwłaszcza tym, że tacy młodzi ludzie sami wyciągnęli rękę do pomocy i chcą pomagać dalej! Mamy już pewne plany współpracy przy innych projektach. Współtworzyć z nimi to wydarzenie to była przyjemność. Bardzo się zaangażowali i dali z siebie wszystko - powiedziała portalowi minskmaz.com Ewelina Oberzig, współorganizator wydarzenia.

Inne aktualności

OK