17°C

13
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.19
PM25: 7.85 (31,39%)
PM10: 10.09 (20,17%)
Temperatura: 17.22°C
Ciśnienie: 1015.22 hPa
Wilgotność: 68.26%

Dane z 31.05.2020 20:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Klip na kwarantannie

04.04.2020

Ratownik medyczny Mateusz Wawryszuk wpadł na pomysł stworzenia pierwszej polskiej piosenki, która opowiadałaby o najważniejszych zasadach walki i zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jaki jest efekt?

Mateusz Wawryszuk mówi, że zależy mu na ciekawym przekazywaniu wiedzy, ponieważ mało komu chce się oglądać filmy instruktażowe. Dlatego…

– Napisałem do kilku osób o pomyśle i ku mojemu zaskoczeniu pojawiło się duże zainteresowanie. Zwłaszcza, że wszyscy robiliśmy to za darmo. Bardzo chętnie zaangażowali się moi znajomi Mińszczanie. Robert Began Dąbrowski, który zajął się scenariuszem, reżyserią oraz montażem. Główne role zagrali: ratownik medyczny Damian Walas oraz Natalia Ambroszczyk. Tekst do piosenki napisał copywriter Maciej Wojtas, a zaśpiewał Antoni Predygier (Antoon), z którymi nawet nigdy nie rozmawiałem, kontaktowaliśmy się mailowo. Do wystąpienia w roli drugoplanowej zgodził się mi. in. Kabaret Czwarta Fala i Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz. Nie miałem też najmniejszego problemu, aby uzyskać zgodę autora oryginału „Ona by tak chciała” Ronniego Ferrari – wyjaśnia Mateusz Wawryszuk, który także pojawia się w teledysku.

Tak powstał klip #KwarantujemyWirus. Zobaczcie i przekazujcie dalej, by wspólnie walczyć z naszym wspólnym wrogiem…


Inne aktualności

OK