-3°C

51
Powietrze
Jakość powietrza jest średnia.

PM1: 16.28
PM25: 30.83 (205,51%)
PM10: 37.82 (84,04%)
Temperatura: -2.96°C
Ciśnienie: 1026.65 hPa
Wilgotność: 89.50%

Dane z 02.12.2022 23:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Kierował nietrzeźwy, bez prawa jazdy a w aucie przewoził narkotyki

23.10.2022

W zeszłym tygodniu mińscy mundurowi na jednej z ulic w mieści zauważyli volvo, którego kierowca i pasażer na widok radiowozu zaczęli zachowywać się nerwowo. Policjanci podjęli wobec nich interwencje. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy, nie posiada prawa jazdy a w samochodzie znajdowały się narkotyki.

W tamtym tygodniu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim patrolując nocą miasto, na jednej z ulic zauważyli samochód marki volvo. Kierowca i pasażer na widok radiowozu zaczęli rozglądać się nerwowo, kierowca szybko skręcił na parking i zgasił pojazd. Zachowanie to wzbudziło w mundurowych podejrzenie więc podjęli czynności wobec tych mężczyzn. Po tym jak wyczuli woń alkoholu od kierowcy sprawdzili jego stan jego trzeźwości. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy, badanie wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie sprawdzenia wyszło na jaw, że kierowca nie posiada prawa jazdy. Na domiar złego w volvo brakowało aktualnych badań technicznych.

Na tym się jednak nie skończyło. Wykazując wieloletnie doświadczenie, mundurowi w trakcie kontroli pojazdu odnaleźli torebkę strunową z zawartością białego proszku. W związku z podejrzeniem, że mogą to być środki odurzające kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Odnaleziony w aucie biały proszek zabezpieczono, a badanie narkotestem wykazało, że jest to amfetamina.

W trakcie dalszych czynności 38-letni kierowca przyznał się do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa odpowie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska


Inne aktualności

OK