30°C

21
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 9.97
PM25: 12.76 (85,09%)
PM10: 13.59 (30,2%)
Temperatura: 30.40°C
Ciśnienie: 1008.36 hPa
Wilgotność: 52.75%

Dane z 22.07.2024 16:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Kaskadowy pomiar prędkości na krajowej 50-tce

21.12.2023
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

W środę, 20 grudnia 2023, na drodze krajowej nr 50 funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Żandarmerii Wojskowej oraz Inspekcji Transportu Drogowego, prowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na tej jezdni.

W miniony czwartek na terenie powiatu mińskiego odbyły się działania „Kaskadowy pomiar prędkości” na DK 50. Oznacza to, że policjanci prowadzili pomiary zarówno statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie ale w różnych miejscach) jak również dynamiczne (przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem). Miejsce działań mundurowych, a mianowicie DK 50 nie było przypadkowym wyborem. Zdarzenia, które miały tam miejsce, w tym wypadki śmiertelne pokazują, że jest to jedna z najniebezpieczniejszych dróg w naszym powiecie.

Zadaniem drogówki była reakcja na popełniane wykroczenia przez kierowców, w tym nie tylko na te związane z przekraczaniem prędkości. Służby chcą uświadomić kierujących, że na polskich drogach nie ma miejsca na brawurę.

Efekty wczorajszych kontroli policjantów mińskiej drogówki dają wiele do myślenia. Tylko wczoraj, w związku z prowadzoną akcją policjanci ruchu drogowego z Mińska Mazowieckiego i Warszawy, wspomagani przez Żandarmerię Wojskową i Inspekcję Transportu Drogowego ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych przez kierowców. Policjanci łacznie dokonali kontroli 47 kierowców. Podzcas działań ujawnili 38 wykroczeń, z czego większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Nałożono 21 mandatów i 12 pouczeń. W trakcie prowadzonych działań zostało zatrzymanych 6 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Pamiętajmy! Nie ma miejsca na brawurę za kierownicą, a bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy przede wszystkim od nas samych.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK