15°C

40
Powietrze
Dobre powietrze.

PM1: 17.34
PM25: 23.72 (94,88%)
PM10: 30.64 (61,28%)
Temperatura: 15.28°C
Ciśnienie: 1013.52 hPa
Wilgotność: 90.81%

Dane z 05.07.2020 05:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Joanna Bator w Mińsku

13.12.2019
(Fot. Valdi Piekarski (MBP))

We wrześniu Joanna Bator odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Literatury. A w czwartek, 12 grudnia wróciła do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku, by opowiedzieć czytelnikom o swojej ostatniej książce „Purezento”...

Spotkanie z pisarką, publicystką, podróżniczką, eseistką i antropolożką kultury odbyło się w świątecznej scenerii, więc Joanna Bator mówiła, jak sama przygotowuje się do nadchodzących świąt, a także jak Boże Narodzenie obchodzone jest w Japonii, gdzie autorka „Ciemno, prawie noc” spędziła cztery lata.

Joanna Bator opowiadała również o swojej ostatniej powieści „Purezento”. Jej akcja rozgrywa się w Japonii. Bohaterka opiekuje się domem i kotem Pani Myōko. Zaczyna też kurs kintsugi, pradawnej sztuki naprawy ceramiki za pomocą złota. Stopniowo wkracza też w harmonijny świat zen, dzięki czemu jej życie na nowo nabiera sensu. Pisarka przekonywała, jak ważna jest uważność na to, co przydarza się nam tu i teraz. I zdradziła, że właśnie pisze nową powieść – jej akcja będzie rozgrywała się na Śląsku na przestrzeni kilkudziesięciu lat i będzie opowiadała o czterech pokoleniach kobiet.

Nie da się ukryć, że spotkanie w bibliotece było świątecznym prezentem dla czytelników i wielbicieli prozy Joanny Bator. A po części oficjalnej był czas na podpisywanie książek i kameralne rozmowy z autorką „Chmurdalii” i „Piaskowej Góry”.

Inne aktualności

OK