5°C

31
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 11.24
PM25: 18.40 (122,63%)
PM10: 19.47 (43,26%)
Temperatura: 5.04°C
Ciśnienie: 1011.79 hPa
Wilgotność: 92.25%

Dane z 05.03.2024 12:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Jazda z blisko 4 promilami zakończona na drzewie

26.12.2023
(fot.: KPP Mińsk Maz)

16 grudnia do Komisariatu Policji w Mrozach wpłynęła interwencja, informująca o kolizji w jednej z miejscowości w gminie Cegłów. Dodatkowo osoba zgłaszająca podejrzewa, że kierująca może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce natychmiast udała się załoga ruchu drogowego, która potwierdziła że kierująca skodą posiada prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Tydzień temu do Komisariatu Policji w Mrozach wpłynęło zgłoszenie informujące, że w jednej z miejscowości w gminie Cegłów doszło do kolizji drogowej skody z dostawczym mercedesem.

Podczas wymijania się pojazdów, skoda zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do obtarcia bocznego aut. Jako, że kierująca osobówką nie zatrzymała się po tym zdarzeniu, prowadzący mercedesa zawrócił i pojechał za nią. Skoda nie reagowała, więc mercedes wyprzedził ją, i zatrzymał pojazd w bezpiecznym miejscu. Wtedy osobówka jeszcze uderzyła w tył dostawczego. Na tym jednak podróż skody się nie zakończyła. Kierująca wjechała do rowu, następnie w donice betonowe przy posesji, na koniec znalazła się w zaroślach.

Gdy osoba zgłaszająca podeszła do kierującej, od razu nabrała podejrzeń, że kobieta znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze niezwłocznie dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości kobiety. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca skodą posiadała blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 49-latce prawo jazdy.

Kobieta usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej. Szczęśliwie podczas tego rajdu nikt nie odniósł obrażeń.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie.

Apelujemy: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę!

Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska / KPP Mińsk Maz.


Inne aktualności

OK