17°C

20
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.93
PM25: 12.02 (48,08%)
PM10: 15.30 (30,59%)
Temperatura: 17.21°C
Ciśnienie: 1017.14 hPa
Wilgotność: 98.31%

Dane z 13.08.2022 07:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Jadłodzielnia w Mińsku

22.12.2021
(fot.: MOPS w Mińsku Maz.)

Mieszkańcy miasta od pewnego czasu wyrażali chęć i potrzebę uruchomienia Jadłodzielni. Dlatego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom. Gdzie znajduje się Jadłodzielnia i jak działa?

Jadłodzielnia to miejsce, w którym można zostawić jedzenie, którego ma się za dużo lub poczęstować się tym, co zostawili inni. Za darmo. Wszystko po to, avy zapobiegać marnowaniu żywności, a także pomóc tym, którzy jedzenia mają za mało. Zamiast zostawiać pełną lodówkę i przechowywać jedzenie, którego na pewno nie zjemy, lepiej po prostu zanieść je do Jadłodzielni, oddać potrzebującym i tym którzy zjedzą to za smakiem. Dzięki temu nie wyrzucamy pieniędzy do kosza, tylko realnie robimy coś dobrego dla drugiego człowieka. Najważniejszą ideą, która przyświeca tej inicjatywie jest dzielenie się.

Pamiętajmy jednak, by kierować się zasadą, że dajemy tylko to, co sami byśmy zjedli. Można przynosić w zasadzie wszystko poza świeżym mięsem i produktami zawierającymi surowe jajka i alkoholem. Jadłodzielnia jest czynna całą dobę.

Dla kogo są produkty w Jadłodzielni? Dla wszystkich, którzy chcą się poczęstować i zjedzą to co zabiorą, czyli dla tych którym brakuje na codzienne zakupy żywności, dla tych co zapomnieli kanapki do pracy albo dla tych, którzy nie mieli czasu przygotować sobie obiadu.

Jadłodzielnia znajduje się tuż obok wejścia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mińsku przy ul. Kościuszki 25 A.

Więcej informacji na stronie MOPS https://minskmaz.mops.pl/2021/informacje/uruchamiamy-jadlodzielnie/

Oprac. na podst. mat. MOPS MM


Inne aktualności

OK