facebook

Finały VIII sezonu Mińskiej Ligi Koszykówki

09.02.2024
(fot.: mat. prasowe MLK)

Dwie ligi, 16 drużyn, 198 zawodników, 12 tygodni zmagań zakończonych wielkim finałem VIII sezonu Mińskiej Ligi Koszykówki.

Mecz o 3 miejsce
REDLUK 72:70 THE BLUES

Bardzo zacięte spotkanie, zmiany prowadzenia ale walka była do samego końca. Mecz rozpoczął się pod dyktando doświadczonej drużyny Redluk. Po pierwszej części meczu wynik 22:14 nie zapowiadał żadnych niespodzianek i spodziewać się można było zwycięstwa kilkukrotnych mistrzów Mińskiej Ligi Koszykówki. Zdecydowanie gracze The Blues wiedzieli o co grają i mobilizacja w ich szeregach przyniosła zamierzone efekty. Po 2 kwarcie wynik 34:33. Trzecią część spotkania wygrywają zawodnicy Redluka i wynik na tablicy 54:45 właśnie dla nich. Ostatnia kwarta spotkania zapowiadała się bardzo emocjonująco. The Blues musieli gonić 9 pkt stratę i bardzo dobrze im to wychodziło.
Doprowadzili do remisu 68:68 – do ostatniego gwizdka została 1 minuta 50 sekund. Redluk odpowiedział akcją 2+1 Bartosza Sawickiego. Na tablicy 71:68. Mateusz Pszonka z The Blues odpowiedział rzutem z półdystansu wynik 71:70 i 17 sekund do końca. Ostatnią akcję przeprowadzał Radosław Różyński (Redluk), który został faulowany. Radosław rzucał 2 rzuty osobiste z czego był celny. Ustanowił końcowy wynik spotkania 72:70, ponieważ koszykarze z The Blues nie mieli już szansy na wyprowadzenie akcji.

Tym samym brązowy medal dla drużyny Redluk.

LOS HALINOS 61:74 TIGERS BASKETBALL

Faworyt spotkania to zdecydowanie Los Halinos. Koszykarze tej właśnie drużyny byli jedyną niepokonaną drużyną w VIII edycji Mińskiej Ligi Koszykówki. Do tego szeroka kadra zawodników z Halinowa. Jednak sport różne scenariusze pisze ale to po kolei J Po pierwszej części meczu  prowadzenie Los Halinos 24:18. Halinów napędzany przez Ahmeda Kadira, który w tej części spotkania miał już 12 pkt. Druga część spotkania zdecydowanie pod dyktando zawodników z Tigers Basketball, którzy pozwolili swoim przeciwnikom rzucić tylko 9 pkt przy czym sami rzucili ich 24. Jakub Chojnacki tą część meczu skończył z 14 pkt. Wynik po 2 kwartach 31:42 dla Tigers. Następna odsłona spotkania przyniosła dużo koszykarskich wymian, remisowa z delikatną przewagą dla Los Halinos. Wynik na tablicy wciąż dla „Tygrysów” – 46:55. Ostatnie 10 minut spotkania było naprawdę emocjonujące. Kibice zgromadzeni na hali sportowej SP1 podziwiali wyczyny koszykarzy na stojąco.
Los Halinos walczyli i odrabiali 9 pkt stratę do rywala. Na 3 minuty przed końcem spotkania za sprawą celnego rzutu za 3 pkt Ahmeda Kadira na tablicy wyników 61:64. Okazało się, że do końca spotkania nie powiększyli już swojej zdobyczy punktowej. Dzięki mądrej i konsekwentnej grze w obronie jak i drużynową postawą w ofensywie to drużyna Tigers do końca meczu punktowała.
Zatem wynikiem 61:74 mamy wyłonionego nowego mistrza MLK – Tigers Basketball!