11°C

5
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.20
PM25: 2.99 (11,96%)
PM10: 3.82 (7,63%)
Temperatura: 10.68°C
Ciśnienie: 1009.32 hPa
Wilgotność: 91.50%

Dane z 22.05.2022 00:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Finał WOŚP 2022 w Mińsku

26.01.2022

Zapowiada się na bogato! Ale nie może być inaczej, skoro Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 30. Zobaczcie, co się będzie działo w sobotę i w niedzielę i zagrajcie razem z WOŚP!

W sobotę, 29 stycznia w Miejskim Domu Kultury w godz. 13-15 będzie można uzyskać poradę/konsultację lekarską w dziedzinie: kardiologii, psychiatrii, psychologii, okulistyki. Każdy będzie miał okazję do przedyskutowania swojego problemu ze specjalistą za „datek” do puszki WOŚP! A po konsultacjach lekarze zmienią się w muzyków i zagrają jedyny w swoim rodzaju koncert. O godz. 17 na scenie MDK wystąpi UFO - Ulotna Formacja Okolicznościowa „Holters”.

W niedzielę, 30 stycznia wielki finał WOŚP. W różnych częściach miasta zadzieją się aktywności związane z Orkiestrą. W parku miejskim odbędzie się 5. Miński Bieg „Policz się z cukrzycą”. Na lodowisku MOSiR rozegrany zostanie mecz hokejowy. Od godz. 11 w Szkole Podstawowej nr 1 (Kopernik) będzie można podziwiać najdłuższy szalik hand made dla WOŚP, który dziergały osoby w całej Polsce.

A na dziedzińcu Miejskiego Domu Kultury zobaczyć będzie można m.in.: występ seniorów z Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pokazy sztuk walki KW Grappler, posłuchać zespołów Wszyscy Byliśmy Harcerzami, Drugs&Drive, Steel Fire. Będzie też wystawa zabytkowych pojazdów z Klubu Dawnych Motocykli „Magnet”, akcja krwiodawstwa, kulinaria i zbiórka karmy dla zwierząt. Przez cały czas odbywać się będą licytacje rzeczy przekazanych na rzecz WOŚP. A na koniec tradycyjnie szykuje się światełko do nieba.

Uroczyście, o godz. 14 otworzona zostanie też jedyna w Polsce ulica Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (łącznik ul. Siennickiej i Błonie). W całym mieście nie zabraknie też wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami Orkiestry.

Szczegółowy rozkład jazdy imprez znajdziecie na plakacie WOŚP.


Inne aktualności

OK