16°C

18
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.50
PM25: 11.09 (44,34%)
PM10: 14.15 (28,3%)
Temperatura: 16.47°C
Ciśnienie: 1028.65 hPa
Wilgotność: 64.04%

Dane z 26.05.2020 15:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019

17.03.2019

Już po raz trzeci w naszym mieście organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku nocne ekstremalne spotkanie z Bogiem odbędzie się w piątek, 5 kwietnia.

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) to indywidualna forma modlitwy, nie jest to pielgrzymka czy wycieczka. Idzie się nocą w całkowitym milczeniu samotnie lub w małych grupach, rozważając etapy Męki Pańskiej na poszczególnych stacjach. Zapisanie się nie jest konieczne, jednak organizatorzy EDK zachęcają do zarejestrowania się na stronie www.edk.org.pl. Dzięki temu otrzyma się informację mailową pomagającą w lepszym przygotowaniu się do drogi.

Do wyboru są dwie trasy. Dłuższa, „Niebieska”, liczy 41 km i prowadzi z kościoła p.w. św. Michała Archanioła przez Targówkę, Krzywicę, Pogorzel, Nowe Zalesie, Borówek, Wólkę Iłówiecką, Maliszew, Podrudzie, Jędrzejnik, Celinów, Chrośla, Stojadła z powrotem do Mińsk. Krótsza, „Biała”, ma długość 26 km i prowadzi z kościoła p.w. św. Michała Archanioła przez Anielinę, Jędrzejnik, Celinów, Rudę, Chrośla, Stojadła do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

– Ekstremalna Droga Krzyżowa pozwala nam znaleźć się bliżej Chrystusa przez poświęcenie, jakie musimy ofiarować decydując się na wzięcie w niej udziału. Po przejściu 40 km pieszo w nocy człowiek czuje się naprawdę zmęczony. Męka Pańska, o której tyle słyszymy i mówimy w Kościele, staje się dla nas szczególnie bliska. Uczestnicy idą ze zrobionym przez siebie krzyżem, aby jeszcze bardziej upodobnić się do Jezusa – wyjaśnia portalowi minskmaz.com Mikołaj Kamiński, członek sztabu przygotowującego EDK w naszym mieście. – EDK zawsze jest wyzwaniem i wymaga od nas wysiłku, poświęcenia czasu, zaangażowania, czyli tego, czego często nam brakuje w celebrowaniu wiary. Motywacją do wzięcia udziału może być intencja, z którą chcemy iść obok Jezusa przez całą noc. Jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu, masz szczególną intencję i jesteś w stanie podjąć się wyzwania, EDK jest zdecydowanie dla Ciebie – zachęca.

Więcej informacji na www.edk.org.pl


Inne aktualności

OK