11°C

8
Powietrze
Wspaniałe powietrze!
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.61
PM25: 4.90 (19,59%)
PM10: 6.49 (12,99%)
Temperatura: 11.44°C
Ciśnienie: 1003.37 hPa
Wilgotność: 88.21%

Dane z 22.05.2019 03:05, airly.pl


facebook

Ekran na peronie

08.03.2019

Został zamontowany w sobotę, 2 marca nad schodami przy wejściu na peron 3 stacji w Mińsku. Czy to element tak wyczekiwanej przez wszystkich podróżnych informacji pasażerskiej?

Niekoniecznie. Ekran TV należy do sieci firmy Platform Channel, która postanowiła wypełnić lukę na rynku reklamy zewnętrznej i dotrzeć z przekazem do szerokiego grona odbiorców korzystających na codzień z kolejowych połączeń podmiejskich, jak i dalekobieżnych. Trudno się dziwić, że firma zamontowała ekran na mińskiej stacji – według klasyfikacji PKP ma ona kategorię dworca „B”, czyli z roczną odprawą podróżnych w przedziale 1–2 mln osób.

Zaniepokojenie fanów Kolejowego Mińska wzbudził jednak fakt, że ekran wisi nad schodami i ktoś, zaciekawiony tym, co ogląda może się zagapić, potknąć i spaść ze stopni. Tymczasem biuro prasowe Platform Channel uspokaja, że monitory Telewizji Pasażerów w wielu miastach znajdują się nad schodami i nie odnotowano jakiegokolwiek problemu/incydentu z tym związanego.

Zamontowany w sobotę ekran to obecnie jedyne działające źródło informacji na peronach mińskiego dworca. W ubiegłym roku PKP usunęła pragotrony, które się wyeksploatowały i raczej jeszcze długo przyjdzie poczekać podróżnym na nowe. Może więc na ekranie, obok reklam, można by wyświetlać informacje o aktualnych opóźnieniach czy odjazdach pociągów? System obsługujący Telewizję Pasażerów jest przygotowany do wielu funkcji. Oczywiście jesteśmy otwarci na współprace z PLK na wielu płaszczyznach, jakkolwiek wymaga to odpowiednich działań ze strony PKP PLK SA – usłyszeliśmy w biuro prasowym Platform Channel. Wychodzi więc na to, że pasażerowie na dworcu będą mogli oglądać tylko przekazy reklamowe.

Inne aktualności

OK