Zarejestruj
9°C
Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Dzień Otwartych Koszar w 23. BLT - fotoreportaż

(fot.: Leszek Siporski)

Piknik lotniczy na lotnisku w Janowie przyciągnął w sobotę, 26 maja całe rodziny. Każdy, kto wybrał się do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego świetnie się bawił.

Atrakcji nie brakowało dla dużych i małych, którzy licznie wypełnili płytę lotniska. Była wystawa statyczna sprzętu wojskowego, na której każdy mógł z bliska zobaczyć maszyny używane na co dzień przez żołnierzy, a także dziesiątki stoisk promocyjnych stowarzyszeń, firm, instytucji i jednostek wojskowych.

Uwagę przyciągały również pokazy dynamiczne samolotów MiG-29, Su-22, AT-3, An-2, XA-41 oraz duetu Xtreme Sky Force. Odbywały się także loty widokowe, podczas których można było z góry obserwować Mińsk i okolice. Po raz pierwszy od kilku lat były też pokazy skoków spadochronowych. A na najmłodszych czekało wesołe miasteczko, liczne stoiska z zabawkami, gry i zabawy. Kto postanowił spędzić dzień z lotnikami, na pewno nie narzekał na nudę. I pogoda dopisała, bo choć dzień był burzowy, na lotnisku w Janowie pierwsze intensywne opady pojawiły się dopiero po około godzinie od zakończenia pokazów. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Aktualności