6°C

36
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 13.50
PM25: 21.47 (85,89%)
PM10: 27.03 (54,05%)
Temperatura: 6.25°C
Ciśnienie: 1019.20 hPa
Wilgotność: 85.13%

Dane z 23.09.2021 02:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Dzielnicowi uratowali psa

31.07.2021
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Dwóch dzielnicowych z Mińska Mazowieckiego uratowało uwięzionego w domu psa. Zwierzak był przestraszony i wychudzony. Policjanci zapewnili mu niezbędną pomoc, napoili go i nakarmili. Poinformowany dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przysłał na miejsce zdarzenia Straż Pożarną oraz Patrol Animal Rescue Poland.

o dzielnicowych mińskiej komendy wpłynęła informacja od zaniepokojonego obywatela, który powiedział, że w jednym z domów znajduje się zamknięty pies. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. W związku z występującymi w ostatnich dniach wysokimi temperaturami oraz prawdopodobieństwem tego, że zwierzę zostało bez dostępu do jedzenia oraz picia na miejsce dyżurny przysłał Straż Pożarna oraz Patrol Animal Rescue Poland .

Mundurowi od razu zauważyli, że pies jest bardzo przestraszony i wychudzony. Jego stan oraz warunki w jakich przebywał zagrażał jego życiu i zdrowiu. Jak się okazało właściciel zamknął psa w jednym pokoju bez dostępu do wody i jedzenia i postanowił wyjechać na kilka dni. Policjanci zapewnili mu niezbędną pomoc, napoili go i nakarmili. Pies został przekazany osobie , która zobowiązała się zaopiekować nim do czasu znalezienia nowego właściciela.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim gratulują godnej naśladowania postawy obywatela, który nie został obojętny na krzywdę czworonoga i powiadomił odpowiednie służby.

Za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa – właścicielowi grozi do 3 lat więzienia.

m.t / KPP w Mińsku Maz.


Inne aktualności

OK