14°C

15
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.27
PM25: 9.22 (36,86%)
PM10: 12.00 (24%)
Temperatura: 13.71°C
Ciśnienie: 1023.39 hPa
Wilgotność: 79.38%

Dane z 12.07.2020 22:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Dzieje Mińska w internecie

20.03.2020

To dobra wiadomość dla wielbicieli historii naszego miasta, choć nie tylko. Na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego można obejrzeć prezentację „Zarys dziejów Mińska Mazowieckiego”. Co w niej można znaleźć?

Prezentację rozpoczyna „Najkrótsza historia Mińska Mazowieckiego” napisana przez historyka Janusza Kuligowskiego. Po niej można obejrzeć m.in. archiwalne zdjęcia przedstawiające miasto i jego najbliższe okolice - okazuje się, że w Mińsku stały wiatraki. Zdjęcia pochodzą sprzed II wojny światowej. Jest również kategoria „Mińsk Mazowiecki wczoraj i dziś”, gdzie obok archiwalnych fotografii miejsc, prezentowany jest ich wygląd współczesny. Można również oglądać zdjęcia lotnicze naszego miasta z archiwum 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

- Chcieliśmy w miarę naszych możliwości włączyć się w uatrakcyjnienie wirtualnej przestrzeni Mińska Mazowieckiego w związku z #zostanwdomu - mówi prezes TPMM Marek Łodyga - Prezentacja to efekt wieloletnich wysiłków stowarzyszenia i naszej dbałości o historię i tożsamość miasta. Publikacja pochodzi z 2011 roku, wówczas u sterów był Tomasz Adamczak. Była ona wydana wraz z legendarnym Czarnym Albumem, a teraz z inicjatywy naszego skarbnika, Piotra Nowickiego, ma szansę dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców. Na chwilę obecną to już 15 tysięcy osób. Liczymy też, że w ten sposób mogą wypłynąć kolejne regionalia - dodaje.

Na czas przymusowego pozostawania w domu w związku z koronawirusem, warto poświęcić czas na poznanie fotograficznej historii naszego miasta. Wystarczy wejść na http://tpmm.pl/zarys-dziejow-minska-mazowieckiego 


Inne aktualności

OK