10°C

31
Powietrze
Dobre powietrze.

PM1: 13.21
PM25: 18.50 (73,99%)
PM10: 23.88 (47,75%)
Temperatura: 9.73°C
Ciśnienie: 1021.86 hPa
Wilgotność: 95.19%

Dane z 25.05.2020 07:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Dzieje Mińska w internecie

20.03.2020

To dobra wiadomość dla wielbicieli historii naszego miasta, choć nie tylko. Na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego można obejrzeć prezentację „Zarys dziejów Mińska Mazowieckiego”. Co w niej można znaleźć?

Prezentację rozpoczyna „Najkrótsza historia Mińska Mazowieckiego” napisana przez historyka Janusza Kuligowskiego. Po niej można obejrzeć m.in. archiwalne zdjęcia przedstawiające miasto i jego najbliższe okolice - okazuje się, że w Mińsku stały wiatraki. Zdjęcia pochodzą sprzed II wojny światowej. Jest również kategoria „Mińsk Mazowiecki wczoraj i dziś”, gdzie obok archiwalnych fotografii miejsc, prezentowany jest ich wygląd współczesny. Można również oglądać zdjęcia lotnicze naszego miasta z archiwum 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

- Chcieliśmy w miarę naszych możliwości włączyć się w uatrakcyjnienie wirtualnej przestrzeni Mińska Mazowieckiego w związku z #zostanwdomu - mówi prezes TPMM Marek Łodyga - Prezentacja to efekt wieloletnich wysiłków stowarzyszenia i naszej dbałości o historię i tożsamość miasta. Publikacja pochodzi z 2011 roku, wówczas u sterów był Tomasz Adamczak. Była ona wydana wraz z legendarnym Czarnym Albumem, a teraz z inicjatywy naszego skarbnika, Piotra Nowickiego, ma szansę dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców. Na chwilę obecną to już 15 tysięcy osób. Liczymy też, że w ten sposób mogą wypłynąć kolejne regionalia - dodaje.

Na czas przymusowego pozostawania w domu w związku z koronawirusem, warto poświęcić czas na poznanie fotograficznej historii naszego miasta. Wystarczy wejść na http://tpmm.pl/zarys-dziejow-minska-mazowieckiego 


Inne aktualności

OK