-1°C

68
Powietrze
Bywało lepiej...

PM1: 26.71
PM25: 48.09 (192,36%)
PM10: 74.45 (148,9%)
Temperatura: -0.57°C
Ciśnienie: 997.21 hPa
Wilgotność: 92.88%

Dane z 25.01.2021 14:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Dwóch mężczyzn aresztowanych w sprawie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu

18.12.2020
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Policjanci w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który na terenie jednej z posesji w gminie Dębe Wielkie demontował skradziony samochód land rover. W wyniku dalszych ustaleń funkcjonariusze zatrzymali 42-latka, który jest podejrzany o złożenie fałszywego zawiadomienia o kradzieży tego pojazdu. Mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim trafili do aresztu śledczego.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych i realizacji własnych ustaleń, policjanci wydziału kryminalnego dotarli do jednej z posesji w gminie Dębe Wielkie, gdzie miał być przechowywany skradziony samochód. Podczas akcji zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który demontował białego land rovera. Samochód jak się okazało, był zgłoszony jako skradziony na początku grudnia na terenie Warszawy. Ponadto funkcjonariusze znaleźli w jednym z pomieszczeń pistolet gazowy.

Dalsze czynności doprowadziły policjantów do 42-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który jest podejrzany o fałszywe zawiadomienie o kradzieży tego auta. Zatrzymani trafili do policyjnych cel.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, dał podstawy do przedstawienia mężczyznom zarzutów karnych, w tym składania fałszywych zeznań i posiadania bez zezwolenia broni. Decyzją Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres miesiąca i trzech miesięcy.

Dwójce mężczyzn grożą wysokie kary pozbawienia wolności.

st. asp. Marcin Zagórski/g.p

Inne aktualności

OK