-1°C

62
Powietrze
Bywało lepiej...

PM1: 23.41
PM25: 42.45 (169,79%)
PM10: 64.68 (129,35%)
Temperatura: -0.78°C
Ciśnienie: 997.77 hPa
Wilgotność: 93.88%

Dane z 25.01.2021 15:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Dwa tragiczne wypadki jednego dnia

24.11.2020
(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Bilans drogowych tragedii nieustannie rośnie. Codziennie do Policji docierają informacje o poważnych wypadkach, wśród których niestety zdarzają się także takie, gdzie kierowca bądź ktoś z pasażerów ginie na miejscu. Przed kilkoma dniami na drogach powiatu mińskiego zostały odnotowane dwa tragiczne wypadki i to jednego dnia.

W czwartek, 19 listopada doszło do dwóch tragicznych wypadków na drogach powiatu mińskiego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na DK2 kilka minut po 10:00 w miejscowości Piotrowina/Stare Groszki. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów dostawczych renaulta i fiata. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Siedlec kierowca fiata z nieustalonych na tę chwilę przyczyn stracił panowanie nad pojazdem uderzył w bariery po czym zjechał na przeciwny pas ruchu gdzie zderzył się z jadącym pojazdem renault. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 20-letni kierowca fiata. Droga krajowa nr 2 przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci kierowali ruch na objazdy.

Kolejne tragiczne zdarzenie miało miejsce po południu kilkanaście minut przed 18:00 na drodze tranzytowej nr 50 w miejscowości Mińsk Mazowiecki ul. Kołbielska, w kierunku Zamienia. Doszło tam do drogowego karambolu, w którym udział brało 8 pojazdów w tym ciężarowa Scania. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca Tira, jadąc od strony Kołbieli z niewyjaśnionych przyczyn najechał na stojące w korku pojazdy, po czym przemieścił się na przeciwny pas ruchu gdzie zderzył się z kolejnymi pojazdami. Ostatecznie ciężarówka zjechała częściowo do rowu, blokując drogę naczepą. Z uwagi na odniesione obrażenia śmierć poniósł 58-letni kierowca Scanii. Do szpitali trafiło w sumie 6 osób, które zostały najdotkliwiej poszkodowane. Policjanci prowadzili czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna. Ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami.

Mundurowi apelują o ostrożną jazdę. Czasami chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Planując podróż bądźmy wypoczęci, skupieni na drodze i jedźmy stosując się do przepisów drogowych. Pamiętajmy, nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego.

st. asp. Marcin Zagórski

Inne aktualności

OK