12°C

38
Powietrze
Dobre powietrze.
Tak, tak – to prawda. Jakość powietrza jest dzisiaj dobra!

PM1: 16.21
PM25: 22.58 (90,31%)
PM10: 30.00 (60%)
Temperatura: 12.12°C
Ciśnienie: 1017.18 hPa
Wilgotność: 93.63%

Dane z 14.10.2019 00:25, airly.pl


facebook

Domel ścigał się na Węgrzech

08.07.2019
(Fot.: własność Mariusz Domalewski)

Za nami kolejna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, która odbyła się na węgierskim torze Pannónia-Ring w ostatni weekend czerwca.

W trakcie startowego weekendu pogoda nie rozpieszczała, ponieważ przez Europę przetaczała się fala upałów. Było to nie lada wyzwanie dla motocykli, ale także dla zawodników.

– Podczas treningów miałem niezłe tempo, ale z powodu problemów z doborem opon zaliczyłem upadek. Problemu nie udało się rozwiązać do sobotnich kwalifikacji, co dało mi odległe pole startowe podczas sobotniego wyścigu – opowiada Mariusz „Domel” Domalewski. – Z powodu odbywającej się jednocześnie serii Mistrzostw Świata Sidecar mój wyścig został przesunięty na bardzo późną godzinę. Nisko położone słońce i potworne upały nie sprzyjały ściganiu. Finalnie wyścig udało mi się ukończyć na siódmej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Polski oraz zdobyćpierwsze miejsce w klasyfikacji debiutantów Rookie SBK – dodaje.

Niedziela była znacznie spokojniejsza, choć temperatura także dawała o sobie znać.

– Świetny start pozwolił mi odrobić kilka pozycji i bezpiecznie dowieść szóste miejsce w Mistrzostwach Polski oraz ponownie stanąć na pierwszym miejscu w klasyfikacji debiutantów – mówi Mariusz „Domel” Domalewski, który już szykuje się do startu w kolejnych zawodach, jakie odbędą się 20-21 lipca na niemieckim torze Oschersleben. I zaprasza do kibicowania i śledzenia swojego fanpejdża na Facebooku.

Inne aktualności

OK